Українського актора побили у Варшаві за українську мову

0
980
фото: сторінка у facebook Артема Мануйлова

Українського актора у Варшаві вдарили в автобусі за те, що розмовляв українською.

Про це повідомляє Леополіс з посиланням на видання української меншини у Польщі “Наше слово”.

«Раджу вивчити свої права і гідно протидіяти агресії і хамству, якщо подібна ситуація з кимось станеться», – пише на Фейсбук-сторінці Артем Мануйлов, український актор, який працює у Варшаві. 9 квітня в міському автобусі, коли українець їхав на заняття, на нього напав і вдарив колишній викладач Університету кардинала Стефана Вишинського.

Під час поїздки Мануйлову подзвонила дружина, з якою він розмовляв українською мовою. Після закінчення розмови незнайомець вдарив його великою чорною сумкою по обличчю.

«Телефонує дружина. “Вибач, кохана. Я зараз в автобусі, не можу говорити. Наберу тебе, коли вийду. Цілую”. А через секунду – удар. Чоловік, що стояв навпроти, чорною важкою торбою вдарив у обличчя. Шок і його крики. “Випєрдаляй стонд! Випєрдаляй!” Брак реакції інших пасажирів. Декілька днів у відділках поліції, на розмовах з правозахисниками. Як добитися справедливості, якщо став жертвою агресії?» – описує ситуацію у своєму пості у Фейсбуці українець.

«Вгамувати емоції, які накачують усе тіло адреналіном і заливають очі кров’ю. Повірити у те, що справжня сила не полягає у тому, щоб наваляти у відповідь. Справжня мужність – це, не порушуючи законів, захистити себе і за допомогою відповідних органів покарати агресора. У таких ситуаціях іноземці, які стали жертвами, часто чують від поліції: “Це безнадійна справа, звертайтеся у суд, ми не можемо нічим допомогти”. Важливо не зупинитися,» – наголошує українець, який працює у Театрі Повшехному у Варшаві.

Актор додає: «Якщо треба, декілька разів сходити у відділок поліції, залучити всіх знайомих, змусити поліцію звернути увагу на справу. Таке не можна замовчувати, оскільки кожна людина, незалежно від національності, заслуговує на повагу. Закон один для всіх – але його треба відстоювати. Не варто опускати руки. За ким правда, той і сильніший. Тому раджу вивчити свої права і гідно протидіяти агресії і хамству, якщо подібна ситуація з кимось станеться. Бережіть себе».