Українські вчені в Антарктиді: Ліки від раку можуть з’явитися через 20 років

0
1018

Українці наткнулися на рослину з унікальними властивостями, але до створення ліків ще далеко.

Виконуючий обов’язки директора Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий спростував чутки, що нібито українські вчені в Антарктиці вже знайшли спосіб лікувати захворювання рак шкіриНа його створення пішло б не менше 20років.

Про це він розповів в коментарі “Апострофу”.

Він пояснив, що від дослідження рослин, які потенційно могли б рятувати від раку, в Антарктиці до створення ліків, які з’являться в лікарнях, має пройти приблизно двадцять років.

Проблема в тому, що преса не любить чекати двадцять років. Наука працює не так швидко. Вчені вивчають, як працює природа сама по собі, а далі приходять інженери-винахідники і знаходять, як це буде працювати на практиці. Це два різних покоління. Зараз цей шлях і так фантастично скоротився, особливо в біотехнологіях. Це один із секторів, в якому в межах одного покоління відбувається перехід від фундаментальної науки до прикладної”, – сказав Дикий.

Вчений зазначив, що подібні дослідження коштують мільярди, а не ті пару мільйонів доларів, які є в української команди.

“Якщо і через двадцять років таке станеться, то це – чудово. Це дуже дорогі дослідження, кілька мільярдів на це потрібно. Це при тому, що в рік досліджень в Антарктиці ми витрачаємо два мільйони доларів. Йдеться про абсолютно всі дослідження”, – підсумував експерт.

Нагадаємо, українські вчені працюють над ліками від ракушкіриЗ Антарктиди вони привезли рослину, яку вже охрестили супергероєм.Щучник невмирає навіть при мінусовій температурі, а ультрафіолетове випромінювання витримує в дозах, які людську шкіру перетворили б на попіл.

Також раніше повідомлялося, що розроблена вакцина від усіх видів ракуГрупа вчених, що представляють Стенфордський університет, почали клінічні випробування вакцини,що дозволяє побороти рак. Фахівці запевнили, що лише однієї ін’єкції досить для виклику захисної реакції організму, який почне атакувати всі наявні утворення. Розроблена вакцина є сумішшю двох препаратів,які активують імунну систему людини для боротьби з онкологічними захворюваннями.

Повідомляє Segodnya.