Українські туристи планують полетіти рейсами РФ, бо МАУ відмовилися їх евакуювати

0
442

Авіакомпанія Міжнародні авіалінії України відмовилася евакуювати українських туристів, які не можуть вилетіти з острова Балі, Індонезія, через пандемію коронавірусу.

Про це в коментарі НВ розповіла турагент Анастасія Шестопалова, передає “Цинічний Львів”.

«МАУ сказали одним, що було мало заявок, що неправда очевидно, тому що ми створили список з охочими полетіти прямим рейсом і там було понад 400 осіб. І як тільки МАУ опублікували Денпасар (місто на Балі – НВ), всі побігли заповнювати заявку. Їхня форма провисіла на сайті менше доби! І відразу зняли. Іншим в пошті відповіли, що не можуть виконати рейс через технічні причини», – зазначає Шестопалова.

За її словами, український консул запропонував туристам летіти через Дубай, ОАЕ, проте там також закрито авіасполучення. Як зазначає турагент, наразі єдина можливість полетіти – квитки в бізнес-клас вартістю $3-5 тис. до Стамбула, Туреччина, з якого є евакуаційний рейс SkyUp.

За інформацією Шестопалової, також в консульстві сказали, що планують зробити рейс з Денпасара в Доху, звідки в Україну можна буде повернутися рейсом авіакомпанії SkyUp. Відповідь пообіцяли дати 26 березня.

«В цілому, посольство, мабуть, щось робить і домовляється, але не зрозуміло що. Наприклад, у багатьох вже почалося прострочення перебування, але щоб продовжити візу, потрібно було здати паспорт на три тижні, що неприпустимо в таких умовах, коли з дня на день потрібно летіти. Консул сказав, що вони домовилися, щоб не було штрафу за “оверстей”, але потім я знайшла на сайті міграційної служби повідомлення, що цей штраф скасований для всіх з 23 березня», – повідомляє Шестопалова.

Як пише у Facebook українець Пилип Хопта, який наразі перебуває на Балі, деякі українські туристи планують полетіти рейсом російської авіакомпанії Аерофлот. Туристів можуть евакуювати в Москву. 28 березня через столиці Росії до Києва планують відправити спецпотяг, на якому українці, можливо, зможуть повернутися додому.

СУКА! Вот сейчас у вас реально бомбанёт. Это настолько инфернальный пиздец, что у меня просто нет слов. Я напишу капсом,…

Опубликовано Филиппом Хоптой Вторник, 24 марта 2020 г.

«Посольство РФ в Індонезії опублікувало у себе на сторінці інформацію, що формують списки на евакуацію. Форму також можуть заповнити громадяни країн СНД. Люди поштою уточнили, чи можуть українці заповнити цю форму, посольство сказало, що так. Тут була вже зустріч з консулом і буде ще дві», – розповідає Шестопалова.

За її словами, спочатку евакуації з Індонезії чекали близько 800 українців, проте частині з них вдалося полетіти. На даний момент на Балі перебуває близько 600 туристів з України.

Як зазначає  Філіп Хопта, під час евакуації також існує ймовірність заразитися COVID-19.

«Ми отримали купу повідомлень від людей, яким вдалося евакуюватися. І це пекло. Прилітають три борта з різних країн одночасно. Всіх 600 чоловік заганяють в “стійло” на дві години. Там не те що 1,5 метра, там реально всі в обнімку стоять. Навіть якщо прилетів один заражений – на виході їх вже десятки», – повідомляє Хопта.