Українські порти під загрозою: окупанти перекрили Керченську протоку

0
1143

Керченську протоку, яка з’єднує Чорне та Азовське моря, закрили для проходу цивільних суден.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Наразі вже відомо, що окупанти пояснили своє рішення зміцненням режиму безпеки в акваторії. Крім того російські силовик додали, що закривають акваторію і через появу у ній український кораблів, які нібито несуть загрозу російським частинам та з’єднанням, що несуть службу.

Більше того російські військові зазначили, що українські кораблі вимкнули всі засоби виявлення та рухались без жодного інформаційного сповіщення, попри те, що командування ВМС вже доволі давно повідомило росіян про рух кораблів.

Разом з тим варто відзначити, що російські прикордонні кораблі у неділю здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України.

Наразі вже відомо, що 25 листопада кораблі ВМС України у складі двох малих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з одеського порту до Маріуполя.

У штабі українських військ відразу ж зазначили, що намір про переведення кораблів було узгоджене відповідно до всіх міжнародних документів та норм. Проте російська сторона порушуючи всі норми атакували українські кораблі під час проходження керченської протоки.

Зокрема, один з російських прикордонних кораблів здійснив таран українського буксиру, у результаті якого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження.