Почастішали випадки, коли українці нелегально їдуть працювати в Італію. Туди відправляються з біометричними паспортами як туристи. Далі шукають роботу.
“Це можна пояснити загальним збільшенням інтересу українців до країн Західної Європи. Польща кілька років тому виступила в ролі воріт в ЄС для наших людей. Зараз вони хочуть їхати туди, де можна заробити більше, в тому числі в Італію”, – пояснює президент асоціації міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
За його словами, знайти роботу офіційно в Італії складно. Без знання мови і підтвердження диплома українців рідко працевлаштовують.
“Найпопулярніші спеціальності, на яких працюють українці в Італії – доглядальниці, будівельники. На таку роботу можна влаштуватися неофіційно. Однак їм можуть затримувати зарплату. Крім того, депортувати. Це може вплинути на перегляд угоди про безвізовий режим”, – наголосив Воскобойник.
80% українців, які раніше працювали за кордоном, хочуть повернутися туди знову. Більшість готова їхати працювати у ті ж країни, де були раніше. Зокрема йдеться про українців, які працювали у Литві, Великобританії та Словаччині. Рейтинг країн, які перевищили всі сподівання українських заробітчан, очолили США та Швеція.