Українська телеведуча відмовилася спілкуватися в ефірі з Ларисою Ніцою українською мовою і назвала її фріком (ВІДЕО)

0
4322

Інцидент стався з ведучою програми “Большой вторник” на NEWSONE Діаною Панченко. Вона наголосила, що від глядачів надходять численні прохання проводити деякі ефіри російською мовою.

“Я не зовсім зрозуміла, куди я прийшла. Мені ніхто не говорив, що це канал національної меншини. Якщо у вас загальнонаціональний канал, я б попросила вас говорити українською”, – звернулася Ніцой до ведучої.

“Ви не будете вказувати мені, якою мовою мені говорити. Наші ефіри на 80% україномовні, але цей проект ми ведемо російською і, якщо Конституція не забороняє нам це робити, ви теж не можете заборонити”, – відповіла ведуча.

Ніцой вказала на статтю 10 Конституції про мову. Вона наголосила, що “українська мова – обов’язковий засіб спілкування у всіх сферах суспільного життя”.

“Я вас прошу дотримуватися рішення Конституційного суду, яке говорить, що ви підлягаєте кримінальній відповідальності. Ви знаєте, що підводите самі себе під статтю?” – запитала вона.

“Ніхто не забороняє мені говорити російською мовою в телеефірах. Є закон про квоти, який ми виконуємо. Я попрошу вас не порушувати регламент ефіру”, – висловилася Панченко.

Після того, як Ніцой не захотіла брати участь у зйомках та пішла зі студії, ведуча назвала письменницю фріком.

“Від фріків можна очікувати тільки таких вчинків. Я зараз свідомо назвала пані Ларису Ніцой фріком, інакше назвати її не можу”, – сказала Панченко.