Українська діаспора в Іспанії вимагає відставки Посла України

2
5911

Федерація українських асоціацій в Іспанії вимагає відставки Посла України в Іспанії Анатолія Щерби. З таким вимогою діаспоряни звернулися до Президента України, Міністра закордонних српав України та до самого посла.

Про йдеться у відкритому листі Федерації українських асоціацій Іспанії, оприлюдненому у групі Міжнародного об’єднання українських націоналістів у facebook.

Як пояснюють активісти, до такого кроку вони були змушені вдатися після повного ігнорування українського посла громадських організацій: “Ваша пасивність в згуртуванні намірів громади, Ваша безініціативність, небажання бути на чолі добрих починань громади, а часом і пряме блокування ініціатив лідерів громад приводило до зневіри в громаді, до сварок і скандалів, до ситуативних та «протокольних» заходів «для галочки», до того, що російська пропаганда в Іспанії повністю декласувала Посольство України як представника офіційної держави Україна, яке, на наше глибоке переконання, мало інформувати щоденно Іспанію офіційну та іспанське суспільство щодо російської агресії в Україні”.

 Активісти зазначають, що потребують посла-патріота, з яким буде конструктивна співпраця на користь громаді та Україні та вимагають від Анатолія Щерби припинити розміщувати в іспанських ЗМІ неправдиву щодо української громади інформацію.

“Ви допустили ситуацію до того, що зараз втягнулися в негідну для Посла України переписку із лідерами української громади на шпальтах іспанських газет, замість того, щоб зустрітися і допомогти громаді в її прагненнях допомогти Вам робити Вашу ж роботу, за яку Вам платить зарплату український народ! Ви, як дипломат, не могли не передбачити, що після Вашої ігнорації активісти можуть звернутися до преси, тому що Ви цинічно ігноруєте український громадський рух в Іспанії і не підтримуєте його в проукраїнських проектах”.

Нагадаємо, що діаспоряни неодноразово звинувачували посла Анатолія Щербу в ігноруванні і навіть блокуванні ініціативи зі спорудження у Мадриді монумента Івану Франку, який вже давно лобіює українська громада – навіть після того, як цю ідею публічно підтримало МЗС.

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ VS УКРАЇНСЬКА СПІЛЬНОТА В ІСПАНІЇ (продовження)Валенсія 13/03/2019 …

Опубликовано Міжнародне об'єднання Українських Націоналістів Среда, 13 марта 2019 г.