Україна змінила правила в’їзду для іноземців(ПОДРОБИЦІ)

0
774
Уряд змінив правила в’їзду іноземців в Україну на період дії карантину. Відповідні зміни 28 вересня внесли до постанови.

Про це пише “Цинічний Львів” з посиланням на “Діло”.

Як інформує пресслужба Держприкордонслужби, забороняється перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини зі страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

Серед винятків – іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України, та особи, яких визнано біженцями, або особи, які потребують додаткового захисту, працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей, військовослужбовці (підрозділів) збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Окрім того, без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування іноземцями та особами без громадянства забороняється перетинання контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них.

Зазначається, що самоізоляції підлягають, особи, що перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19.

Кому не потрібно проходити самоізоляцію:

  • тим, хто не досягнув 12 років;
  • тим, хто прибуває в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;
  • тим, хто є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
  • працівникам дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членам їх сімей;
  • водіям та членам екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членам екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
  • інструкторам збройних сил держав — членів НАТО та держав — учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;
  • діячам культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
  • особам, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
  • тим, хто має негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Нагадаємо, що ЄС не відкриє кордони для українців, бо показник COVID-19 виявився вищим у шість разів.