Україна скоро постачатиме газ з США – Коболєв

0
1041
Глава “Нафтогазу України” Андрій Коболєв заявив, що Україна наблизилася до укладення договору про постачання скрапленого природного газу (СПГ) зі США.

“Ми ведемо перемовини з цього приводу, – сказав Коболєв у відповідь на запитання про можливості отримання газу зі США, – і я мушу сказати, що цього разу ми підійшли до цього питання дуже близько. Це ще не остаточне рішення, але зацікавленість з обох боків є. Я сподіваюся, що найближчим часом ця зацікавленість трансформується в конкретні потоки газу”.

Цього року Україна має закачати в підземні сховища газу на 3 млрд кубометрів більше, ніж зазвичай, через загрозу нової “газової війни” з Росією.

“У нас закінчується договір і, як мабуть ви знаєте, російська сторона “Газпром” на перемовинах поки що займає позицію незрозумілу. Ми вважаємо – вони тягнуть час. Їхня мета – створити штучну кризу після 2019 року, починаючи з першого січня, як це було в дев’ятому році, тобто 10 років тому, і спробувати зробити кризу, яка дозволить їм проштовхнути власний інтерес. Кризу, про яку я говорю, яка може мати місце в січні 2020-го року, можна назвати газовою війною. І, я вважаю, що її ймовірність дуже висока”, – сказав Коболєв.