Угорці будуть вчити української мови закарпатців

0
1047

Влада Угорщини вирішила розпочати інвестувати кошти у підвищення рівня володіння українською мовою для етнічних угорців, які мешкають на Закарпатті. Повідомив представник угорського уряду, уповноважений міністра щодо співпраці прикордонних регіонів Угорщини та України Іштван Грежа.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Грежа розповів, що навчання на курсах української буде безкоштовним, а проект має на меті зняти напругу у відносинах України та Угорщини. Раніше на Закарпатті почали працювати курси угорської для всіх охочих, які також є безкоштовними.

«З огляду на ситуацію, яка склалася у відносинах наших країн, я запропонував організувати курси української мови для закарпатських угорців паралельно з курсами угорської мови для закарпатців. За перші 48 годин, як було оголошено набір на курси української мови, на них записалося понад 300 угорців Закарпаття», — сказав представник Угорщини.

«Ці курси — це жест. Якщо український уряд думає, що закарпатські угорці не знають української мови, тоді давайте створимо умови, аби люди вивчили цю мову», — наголосив Іштван Грежа.

Саме навчання має стартувати на початку 2019 року в Берегові. «Запис на курси розпочався минулого тижня. Самі курси стартують вже з січня. Кількість місць на курси української для угорців Закарпаття — необмежена. Скільки буде бажаючих, стільки ми забезпечимо навчання», – пообіцяв урядовий уповноважений.

Курси проводитимуть на базі приватного Закарпатського угорського Інституту імені Ференца Ракоці ІІ, що також фінансується угорцями, за навчальними методиками цього інституту.

Проект втілює благодійний фонд Genius, який працює на базі інституту.