У Зеленського заявили про зміни в мовному законі: що чекає на українців

0
2759

Як можуть змінити закон проукраїнську мову.

Президент України Володимир Зеленський хоче змінити прийнятий раніше закон про українську мову. У  команді Зеленського про це постійно говорять, і хоча конкретики наразі нема, але  виступають проти штрафів і тотальної українізації.

На цюб тему у Зеленського висловлюються акуратно, однак із численних заяв стає зрозуміло, що за коригування закону Зеленський, швидше за все, візьметься.
У команді “Слуги народу” наразі не охоче розповідають про свої плани. В опублікованій програмі після партійного з’їзду вказана лише розпливчасте формулювання.

“Введемо гуманітарну політику, яка сприятиме культурному, громадянському та духовному об’єднанню громадян України. Створимо систему підтримки української мови та культури за допомогою фіскальних стимулів і пріоритетного державного фінансування “, – йдеться в повідомленні.

Про позицію партії щодо мовного закону висловився її глава Дмитро Разумков. Він вважає, що українську потрібно популяризувати, але не шляхом обмежень і штрафів.

“Треба було створювати умови для популяризації української мови, не тому, що тебе на цій темі хтось оштрафує, а щоб вигідно було говорити українською. Якщо ми говоримо про бізнес. Особливо в форматі медіаресурсів. Для друкованих ресурсів це взагалі важка ситуація. Якщо ви випускаєте газету в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій областях і вам, згідно із законом, потрібно продублювати російськомовний тираж на українській, бізнес просто не окупиться – будемо реалістами “, – підкреслив Разумков в інтерв’ю “Стране”.

При цьому сам політик розмовляє російською, а на зауваження ведучих в ефірі популярного телешоу “Право на владу” заявив, що перейде на українську, якщо стане народним депутатом і якщо матиме таку можливість.

Можливо, на даному етапі до парламентських виборів партії “Слуга народу” не вигідно висловлювати більш чітку позицію, оскільки її виборці розмовляють і українською, і російською мовами. Якщо питання і буде серйозно підніматися, то мова піде швидше не про скасування закону, а про внесення цілої низки змін.

Все ж, можна припустити, що партія запропонує скасувати “Уповноваженого з мовних питань”, а також скасує штрафи. Також зміни можуть торкнутися квот на рівні ЗМІ і книговидавництв.