У Вінниці хочуть встановити пам’ятник Степанові Бандері: містяни створили петицію

0
1060

У Вінниці містяни просять встановити пам’ятник або погруддя Степанові Бандері, провідникові ОУН, українському політичному та військовому діячу, борцю за українську незалежність.

Про це повідомляє “Цинічний Львів”, посилаючись на Vezha.

Відповідна петиція з’явилася на сайті електронних петицій вчора, 25 лютого. Її автор Дмитро Уманець пропонує встановити погруддя або пам’ятник Бандері до 2024 року, аби “встигнути до 115 дня народження Степана”. Автор звернення вважає, що одним з можливих місць розташування пам’ятника може бути алея по вулиці Пирогова або на площі Європейській.

Для того, щоб її розглянули в міській раді необхідно зібрати 350 підписів протягом 14 днів. Підтримати пропозицію можна протягом двох тижнів за ЦИМ посиланням: https://petition.e-dem.ua/vinnytsia/Petition/View/2103?fbclid=IwAR2XE3hOg9akiT8lUsu5StDIFVf9HbFw5-tlvt6oNu2sDMwUhWm0K39iwp0 .

Пам’ятник Бандері у Львові

Нагадаємо, петиції про встановлення пам’ятника Степану Бандері у Вінниці вже з’явилися. До прикладу в 2007 році її автор – Роман Райковський – мотивував тим, що підтримати її треба хоча б “ворогам на зло”. “Гасло “Слава Україні”, автором якого є Бандера, стало гаслом всієї країни. Бандера боровся за самостійну і незалежну Україну і на мою думку, заслуговує на пам’ятник у нашому місті”, – написав вінничанин. Проте, підтримки його ідея не знайшла – під петицією назбиралося всього 62 підписи.

Тим не менш, відповідь від мерії таки надійшла. У ній зазначено, що рішення про необхідність встановлення пам’ятника на честь тієї чи іншої особи ухвалює громада міста. При цьому має бути фінансово-економічне обґрунтування встановлення пам’ятника.

Пам'ятник Бандері у Тернополі
Пам’ятник Бандері у Тернополі