У Верховній Раді розглянуть законопроект про “євробляхи” з остаточними правками

0
996
Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики рекомендував парламенту остаточно затвердити зміни до податкового та митного кодексів щодо доступного розмитнення автомобілів на єврореєстрації.

Про це заявив заступник голови фракції БПП, член комітету Максим Курячий, виступаючи з трибуни Верховної Ради в середу, 7 листопада.

Він нагадав, що під стінами Верховної Ради вкотре відбувається акція автовласників, які вимагають вирішити проблему, “яка досягла вже загальнонаціонального масштабу”.

За словами депутата, за неповний календарний рік в Україну завезли без розмитнення понад півмільйона автомобілів, власників і техстан яких встановити дуже складно.

Нардеп повідомив, що до другого читання остаточно визначено базову ставку розмитнення. Для автомобілів з бензиновим двигуном до 3 літрів вона становитиме 50 євро. Понад три літри – 100 євро. Ставка на дизельні автомобілі з аналогічним об’ємом двигуна – 75 і 150 євро відповідно.

“Уперше в історії України може бути ліквідовано високий податок на ввезення старих автомобілів, віком понад 15 років. Зараз пропонується, що максимальний віковий коефіцієнт становитиме 15 років”, – заявив Курячий, нагадавши, що до 2008 року було заборонено ввозити машини старші за 8 років.

Також, за його словами, в законопроекті закладено стимули для вирішення цієї проблеми, а саме: в перший місяць після публікації затверджених законів можна буде розмитнити автомобіль на 50% дешевше.

“Ще місяць діятиме знижувальний коефіцієнт – 0,75”, – додав він.

“Зараз уже завершилися консультації з фіскальними та митними органами, які заявили про цілковиту абсолютну готовність впоратися зі значною кількістю звернень громадян для розмитнення цих автомобілів”, – повідомив він.

За його словами, комітет пропонує всі платежі за розмитнені автомобілі направити до Пенсійного фонду.

Курячий також повідомив, що водночас буде посилено штрафи на не розмитнення автомобілів з єврореєстрацією. Член комітету закликав внести завтра до порядку денного ці два закони й остаточно їх ухвалити.