У трускавецькому парку будують торгово-розважальний центр (ВІДЕО)

0
1715

Роботи стартували на початку тижня – екскаватор копає котлован на частині земельної ділянки, що прилягає до готелю «Свитязь». Тепер окрім рекламного монітору, який верещить на увесь парк, відпочивальникам додаватиме позитивних емоцій й гуркіт техніки, що працює.

Про це повідомляють “Джерела Трускавця”.

Нагадаємо, що будівництво стало можливим завдяки максимальному сприянню трускавецького мера Андрія Кульчинського. Він ініціював оскарження рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, яким було скасовано містобудівні умови та обмеження для проектування будівництва на вул. Торосевича, 8. Рішення було ухвалене 18 жовтня за результатами позову ТзОВ «Нотіс-2006», однак через подання апеляційної скарги міською радою Трускавця не набуло законної сили. Тим часом «Квітка Полонини» отримала дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції України для початку будівельних робіт.

Громадська організація «Рада міста» також подала заяву на гарячу лінію Держархбудінспекції України з вимогою провести позапланову перевірку щодо порушення суб’єктом містобудування вимог містобудівного законодавства. Відповіді про її результати поки що не отримала.

Як відомо, у 2013 році «Квітка Полонини» за рішенням сесії міськради придбала ділянку під будівлею на вул. Торосевича, 8, на яку були накладені обмеження – заборона забудовувати територію площею 0,05 га зі сторони, що примикає до бульвару Торосевича.

У грудні 2017 року Господарський суд Львівської області задовольнив позов «Квітки Полонини», скасувавши цей пункт рішення сесії! Тоді трускавецька мерія апеляційне оскарження не подавала! Натомість головний архітектор Зіновій Кушнір видав містобудівні умови та обмеження для реконструкції будівлі на вул. Торосевича, 8 під заклад громадського харчування, торгівлі та готельного комплексу.

Зазначимо, що відповідно до Генерального плану Трускавця, лінія, яка вказує на межі першої санітарної зони охорони джерел, проходить через частину ділянки на Торосевича, 8. Офіційною інформацією про межі санітарних округів та зон охорони мінеральних джерел курорту володіє ПрАТ «Трускавецькурорт», який є власником спеціального дозволу на користування надрами. Поки що ПрАТ жодним чином не відреагував на старт будівельних робіт.

Остаточне рішення щодо обсягів будівництва у курортному парку Трускавця залежатиме від того, чи задовольнить суд апеляційну скаргу Трускавецької міської ради. Якщо так – то на всій території постане торговельно-розважальний комплекс. Якщо ж ні – то будівництво вестиметься поза межами санітарної зони. А скасування плану зонування Трускавця, який був ухвалений депутатами у жовтні 2017 року, суттєво ускладнить забудовнику процес отримання нових містобудівних документів.