У Стрию вандали розмалювали статевими органами будинок культури (ФОТО)

0
2499

У Стрию невідомі розписали стіни будинку МБК.

Про це повідомив у групі Стрийщина культурна Андрій Хоменко.

“Шановні стрияни! Де культура Ваших дітей. Шо це таке має бути? Хтось мені пояснить? Це свідчить про рівень виховання батьків та вчителів”, – сказано в повідомленні.

Зазначимо, стрийський міський будинок культури має історичну цінність. У минулому будинок польських залізничників «Сокіл». Ця споруда належала гімнастичному товариству «Сокіл», яке було утворене 7 лютого 1867 року польськими патріотами у Львові на зразок чеських «Соколів» (1862). Це нове “гніздо” було закладено у Стрию в 1892 році під керівництвом Міхала Францішека Сльозарського (29.09.1839 — 13.04.1903) і Геруса. Першим гаслом “Соколів” було “В здоровому тілі — здоровий дух”. У 1906 році було завершено будівництво даної споруди, архітектором якої був Крижановський В. (будівничі: Підгорецький Володимир, Гассман Владислав).

Будинок є яскравим зразком сецесії, має пишний декор як зовні, так і всередині. У 1923 році приміщення товариства «Сокіл» було частково добудоване. Сцену прикрашала картина – копія роботи Генріха Семирадського виконаної для театру у Кракові. У 1950-их роках тут діяв Стрийський драматичний театр. Тепер міський Будинок культури.