У “Слузі народу” оприлюднили дуже важливу заяву: “Амністії для всіх учасників подій на Донбасі бути не може”

0
2566

Народний депутат від “Слуги народу”, голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Богдан Яременко заявляє, що безумовної амністії для всіх учасників подій на Донбасі, як це зафіксовано в Мінських домовленостях-2, бути не може.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“В Україні у нас існує законопроект, який трохи інакше пояснює амністію, наше розуміння амністії, ніж те, що закладено в Мінських домовленостях-2. Там є брутальна фраза про те, що Україна забезпечить амністію, недискримінацію і непереслідування для всіх учасників подій на Донбасі. Це не так” – зазначив Яременко.

“Ми не можемо відкинути загальний принцип права – незворотність покарання для тих, хто вчинили військові злочини, злочини проти людяності, причетні до вбивств і тортур. Україна ніколи не піде на амністію”.

Також Яременко нагадав, що амністія викладена окремим пунктом Мінських домовленостей.

Він також додав, що Україні слід рухатися в бік прийняття законів, які дозволять чітко встановити правовий статус людей, які залишалися на окупованих територіях. Зокрема визначити статус тих, чиї дії не містять складу злочину відповідно до кримінального законодавства, але можуть піддаватися моральному осуду і т.д.

За словами Яременка, законодавство повинно дати відповідь на питання, що робити з такими людьми, а також з тими, хто перебував у незаконних збройних формуваннях, але не причетні до вбивств, обстрілу українських територій, тортур, з тими, хто розкаявся.