У скандальному фільмі “Заборонений” все ж таки є сцена з суду над Стусом – голова Держкіно (ФОТО)

0
2369

У скандальному фільмі “Заборонений” все ж таки є сцена з суду на Василем  Стусом. 

Про це повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко на своїй фейсбук сторінці.

У дописі Іллєнка йдеться про наступне:

“Переглянули завершений виробництвом фільм «Заборонений» (робочі назви «Птах душі» та «Стус») режисера Романа Бровка. Вже у вересні глядачі зможуть скласти власне враження про стрічку, що минулого літа опинилася в епіцентрі грандіозного скандалу. Тому я лише підкреслю, що сцена суду над Василем Стусом в картині є.

Також в кометарях до допису є кадр з фільму, що підтверджує слова Іллєнка:

Нагадаємо, Василь Стус був українським поетом і дисидентом, якого 1980 року Київський міський суд засудив до десяти років позбавлення волі та п’яти років заслання. Строк Стус відбував у колонії в Пермській області, де і помер в 1985 році. Під час судового засідання захищав його адвокат Віктор Медведчук, якому тоді виповнилося 26 років. Стус клопотав про відвід Медведчука, але суд не дозволив це зробити. Медведчук визнав провину свого підзахисного і попросив суд врахувати пом’якшувальні обставини. Саме ця сцена повинна була увійти у фільм.

Своєю чергою Медведчук назвав “провокацією з боку американців” ситуацію із фільмом про українського поета і дисидента Василя Стуса. Політик вважає себе чистим перед долею поета.