У Самборі бракує коштів на забезпечення хворих інсуліном

0
1272

Сума заборгованості складає 497,7 тис. грн. Депутати Самбірської міської ради на одній з сесій підтримали дофінансування програми із забезпечення інсуліном хворих на діабет. Додали ще 100 тис.

Про це повідомляє прес-служба Самбірської міської ради.

Проблема з інсуліном вже тривалий час є однією з найбільш обговорюваних у місті. Забезпечення життєвонеобхідним препаратом інсулінзалежних хворих на цукровий діабет – гарантоване державою. На початку року міська та районна ради на засіданнях сесії затверджують прийняття коштів державної субвенції, які йдуть на придбання ліків. Так, ще у січні міська рада затвердила відповідні положення, та було закуплено ліки. Їх за рецептом можна було отримати у визначених точках продажу.

Субвенція від держави на закупівлю ліків для міста становила 1027 тис. грн, – розповідають у фінансовому управлінні. – Сума розбивається на рівні частини, які надходять на рахунок міста з області щомісяця. А це близько 80 тис. грн.

Самбірська міська рада має укладену угоду з ТзОВ «Медфарм» на постачання ліків. Цих коштів вистачає на задоволення лише 60% потреб хворих.  Тож вже у травні місто використало 440,2 тис. грн на забезпечення потреб інсулінозалежних. При тому, у Самборі лише один ендокринолог на цілий район. Відповідно, єдиний реєстр хворих з міста та району, які отримують рецепти.

Ситуація склалася так, що від початку року до травня хворі з району отримували ліки за рахунок міста. Очікувалося, що районна влада поверне ці кошти. Але так не сталося.

Самбірська міська рада звернулася до департаменту з охорони здоров`я з пропозицією перерозподілити кошти. Адже за програмою «Доступні ліки» часто залишаються невикористані кошти, а на інсулін бракує.