У Рясне-2 розпочали будівництво довгоочікуваного спорткомплексу (ФОТО)

0
2472

Сьогодні, 11 грудня, розпочалися планові роботи по будівництву довгоочікуваного спорткомплексу в районі Рясне-2.

У проекті передбачено великий мультифункційний майданчик, спортивний комплекс із тенісними кортами та міні-футбольним майданчиком.

Цікавим є те, що сьогодні мало хто вже згадує про початок історії стадіону. Ділянка десятки років використовувалась, як самостійно облаштований футбольний стадіон. Близько десяти років тому офіційні прохання мешканців мікрорайону узаконити стадіон не були почуті міською владою.

Аж тут, два роки тому мешканці дізналися, що сусідня із стадіоном ділянка продана і власник планує здійснювати багатоповерхіве будівництво впритул із стадіоном із захоплення частини ділянки під прибудинкову територію. Це незаконне будівництво несло загрозу і стадіону, і поруч розташованим будинкам, – розповідає Наталія Сологуб, яка була однією з ініціаторів збереження стадіону.

Громадськість району була одностайна у питанні збереження стадіону. Проведені громадські слухання, збори громади, громадські толоки, написані офіційні звернення. Натомість, забудовник вдавався до погроз, шантажу, залучав тітушок та ГО.

Насправді, було нелегко, не було впевненості у успішному фіналі, іноді, навіть, страшно.Але згуртована громада завдяки фаховій підтримці вистояла. А далі вже був збір коштів, облаштування тимчасового стадіону і ,навіть, перший футбольний турнір. –  згадує ініціаторка громадських слухань Наталія Сологуб.

Після організованого круглого столу в ЛМР, за участю громадськості, забудовників та представників департаменту містобудування аргументів не залишилось і було прийнято рішення про обмін ділянки забудовнику. Спільно вдалося відвоювати таку важливу для громади ділянку.

Місцева депутатка Мар’яна Батюк протягом 2017-2018 р. офіційно зареєструвала 7 депутатських запитів з приводу збереження спортивної інфраструктури по вул. Величковського,16-18. Останній запит стосувася переведення повернутої місту ділянки поруч з стадіоном у зелену зону для облаштування скверу.

«Я дякую громаді за небайдужіть, управлінням ЛМР за розуміння та депутатам за підтримку і голосування. Ми показали, що громада  може і буде вирішувати важливі питання розвитку мікрорайону» – прокоментувала депутатка, і зазначила що й сама проживає в даному мікророрайоні.

Сьогодні розпочато роботи з облаштування спортивного комплексу. Замовником виступає Управління спорту ЛМР.