У Росії жорстко відповіли Зеленському: “Вам підсунули позбавлений сенсу набір літер”

0
225

У Міністерстві закордонних справ Росії вважають безглуздою заяву президента України Володимира Зеленського про повернення РФ у “Велику вісімку” й чекають від нього “сигналів”.

Про це повідомила речниця російського МЗС у Facebook.

“Шановний пане Президенте України, Вам підсунули позбавлений сенсу набір літер.

  1. Дипломатія – це діяльність держави щодо здійснення цілей і завдань власної зовнішньої політики, а також щодо захисту інтересів країни і її громадян за кордоном.

    Дипломатія є засобом здійснення зовнішньої політики держав. А ось міжнародні відносини – середовищем, де це засіб, цей інструмент застосовується. Тому держава не може “знову зайняти своє місце в порядку денному високої дипломатії”.

  1. Перебувати в порядку денному (в даному випадку, мабуть, малося на увазі центральних світових форумів) – означає те, що учасники форуму обговорюють державу. Росію “сімка” обговорює регулярно. Тому і ця думка сформульована неграмотно.
  1. Якщо під “високою дипломатією” Ваші радники розуміють міжнародні майданчики, форуми і клуби, то найвищою є все ж таки Радбез ООН, де Росія бере участь і в формуванні порядку денного, і в реалізації світової політики.

    Не треба ображати центральний орган Організації Об’єднаних Націй, чиї рішення є обов’язковими для виконання. До речі, Мінські угоди були підтримані резолюцією Ради Безпеки. Відповідно, Україна зобов’язана їх виконати.

  1. Тепер про сигнали. Їх чекають від Вас. І не в соцмережах, а в реальності.

    Буду Вас по-братськи періодично консультувати, доки Ви не укомплектували МЗС України. А то ніяково навіть: нібито, знову ж по-братськи, хотіли нас потролити, а вийшло як завжди, хоч і по-братськи”.