У Польщі зібрали понад 400 тис зл дітям українця, якого вивезли в ліс. Тепер збирають для його батьків

0
1308
Понад 4 тисячі осіб переказали свої кошти й зібрали спільно більше 400 тисяч злотих для родини українця, тіло якого знайшли в лісосмузі неподалік міста Вонгровець (Великопольське воєводство).

Про це йдеться у Facebook керівника Соціально-культурного об’єднання “Польща-Україна” (Познань) Вітольда Хоровського.

“Маємо вже понад 400 тисяч злотих від понад 4 000 донорів. За кожним з цих платежів стоять переважно сім’ї або групи людей, іноді малі підприємства. Сприймаю нашу спільну акцію як акт масової незгоди з діями недобросовісних роботодавців щодо людей, слабших економічно та соціально, таких як мігранти з України”, – зазначив Хоровський, який керував збором коштів.

Першу виплату з цих грошей родина померлого у Польщі на заробітках жителя Івано-Франківщини отримає, як тільки надасть номер банківського рахунку для переказу в Україну. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дружина та троє дітей чоловіка можуть отримати всю суму не відразу, а частинами протягом кількох років.

Крім цього, почався збір коштів на підтримку батьків померлого українця.

“Маємо перші декларації від надавачів допомоги (і 7 тисяч злотих) про перерахування певних коштів на підтримку батьків пана Василя, яких він значною мірою підтримував. Це хворі, літні люди”, – зазначив Вітольд Хоровський.

Всі, хто бажають допомогти батькам померлого українця, можуть переказувати кошти на рахунок Соціально-культурного об’єднання “Польща-Україна”: 37 1090 1854 0000 0001 1451 2044. Отримувач: stowarzyszenie SK Polska Ukraina. У цьому випадку треба робити помітку “для батьків Василя”.

Нагадаємо, 36-річний житель Снятинського району на Івано-Франківщині працював на фірмі, яка займається виробництвом домовин у населеному пункті Новий Томишль (Великопольське воєводство). У день смерті йому стало зле на робочому місці, й він втратив свідомість. Однак власниця фірми заборонила викликати “швидку” й вивезла українця до лісу за понад 100 км від місця роботи.