У Польщі за запитом Росії затримали Героя українсько-російської війни: українці терміново збираються на акцію протесту

0
3412

Сьогодні у Польщі за запитом російської федерації затримали відомого громадського активіста та учасника бойових дій Ігоря Мазура (псевдо “Тополя”).

Про це повідомляє ІА “Цинічний Львів” з посиланням на власні джерела.

“Щойно мені підтвердили, що на території Польщі, а саме в Варшаві за запитом РФ затримано учасника нашої національно-визвольної війни на Сході, відомого активіста Ігоря Мазура «Тополю»!” – також написав у себе на фейсбук стоірнці екснардеп Ігор Мосійчук.

Як уточнила громадська діячка Олена Терещенко, Мазура затримали о 8-й годині ранку суботи, 9 листопада.

“Сьогодні о восьмій ранку за запитом Росії через Інтерпол польськими прикордонниками затриманий герой декількох війн, наш друг Ігор Мазур (Тополя), який мав відвідати офіційний захід за запрошенням (!!!) польської сторони!” – написала Терещенко.

Вона також повідомила, що в понеділок, 11 листопада, у місті Холм має відбутися суд, і закликала дипломатів, ЗМІ та народних депутатів не допустити осудження та видачу Мазура Росії.

За уточненими даними, українця затримали на прикордонному пункті пропуску Дорогуськ.

Інші користувачі соцмереж, зокрема Назар Приходько, з посиланням на дружину Тополі та свої джерела у Польщі повідомляють, Мазур їхав на конференцію на запрошення віцемаршалка Сейму Польщі.

Як написав у фейсбуці дипломат Маркіян Лубківський після розмови з послом України в Республіці Польща Андрієм Дещицею, українські дипломати роблять усе можливе для звільнення Ігоря Мазура.

Зокрема, із затриманим уже зустрівся український консул.

“Тополю затримано за запитом Інтерполу і на вимогу прокуратури Російської Федерації за «злочини тероризму», вчинені, начебто, у Чечні.
Це не перший випадок затримання у Польщі українських громадян, але ще нікого наші західні сусіди не видали РФ. Треба боротися за Ігоря. І це робота, насамперед, двох міністерств України — закордонних і внутрішніх справ”, — зауважив Лубківський.

Питання екстрадиції Мазура в Росію буде вирішувати польська сторона.

Також, сьогодні у Львові анонсували акцію протесту щодо цієї прикрої події:

“Терміново!!!! ??
Тест на згуртованість українців! Сьогодні, 09.11.2019 Львів, 19-30 польське консульство !!;
Сьогодні у Польщі затримали за запитом російської федерації учасника бойових дій Ігоря Мазура (“Тополя”)!! Не допустимо переслідування українських захисників!
Один за всіх і всі за одного!!!
Мінімум репост!!!!” – повідомив у фейсбуці Антон Орестович.