У партії “Слуга народу” назріває серйозний конфлікт

1
943

Близько 15% майбутніх народних депутатів-мажоритарників від партії президента України Володимира Зеленського “Слуга народу”, проти скасування депутатської недоторканності.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Такі цифри озвучив в ефірі радіо “НВ” головний претендент на посаду глави фракції в парламенті, четвертий номер у списку політсили Давид Арахамія. За його словами, в “Слузі народу” немає одноосібної думки.

“Їх десь 15% серед мажоритарників. Серед списочників таких набагато менше. А мажоритарники кажуть: “Я ж мажоритарник, це мій округ, люди за мене проголосували. Чому я повинен бути підзвітний?” – пояснив він.

Також за словами Арахамії, під час проходження курсів у Трускавці він зауважив, що кілька осіб, які декларували зняття недоторканності, підписували меморандум, уже говорять, що “можливо, треба подивитися на це заново”.

При цьому, сам майбутній нардеп підтримав введення депутатського індемнітету, тобто можливості залучити депутата до відповідальності тільки за кримінальні правопорушення, але не за політичні висловлювання.

“Ми не можемо переслідувати думки депутата, тому що це буде диктатура, а не демократія. Але якщо він скоює кримінальний злочин, зокрема корупцію, то ми повинні мати якісь важелі, щоб припинити такі справи”, – сказав він.

Крім того, Арахамія розповів, що “Слуга народу” наполягатиме на введенні кримінальної відповідальності за неперсональне голосування депутатів або так зване “кнопкодавство”.

Майбутній нардеп також поділився, що деякі мажоритарники від “слуги народу”, з якими він познайомився в Трускавці, мають досить проросійські і антімайданівські погляди.