У одному з районів Львова облаштують парк біля озера (ФОТО)

0
986

У Львові, в мікрорайоні Рясне-1, планують облаштувати перший парк біля озера, що на вулиці Сотника Панаса. Природу цієї зони залишать максимально недоторканою та  створять місця для сімейного відпочинку. Площа парку становитиме 5 га.

Про це повідомляє “Цинічний Львів”, посилаючись на zaxid.net.

Ідея облаштувати парк в районі вулиць Панаса Сотника, Величковського та Прилбицької виникла під час обстежень цієї території працівниками міського управління екології.

“,В Рясному є дві водойми: потічок, де завжди гніздиться багато качок – це фактично єдиний острівок дикої природи у цій зоні. Друга водойма – це озеро на вулиці Панаса Сотника.

Коли ми обстежували цю територію, то побачили, що ці водойми розташовані дуже близько одна до одної і вся територія між ними – це закинуті залізничні лінії і санітарні зони залізниці. Ми подумали, що було би дуже гарно нарешті зробити в Рясному парк”, – розповіла керівниця управління екології ЛМР Олександра Сладкова.

Загальна площа території, де планують облаштувати парк – близько 5 гектарів. За словами Сладкової, приблизно таку ж площу має парк імені Виговського, який зараз облаштовують у Львові.

Територія, де планується створити парк, розташована фактично посеред різноповерхової забудови у Рясному. На цій зоні розташовані зелені території, недіючі залізничні колії, озеро, потічок та болота.

“Раніше такі заболочені місцевості або осушували і тоді починали використовувати, або не використовували взагалі. Зараз болота почали цінуватися, бо є багато води і це дуже хороше середовище для життя різних видів, у першу чергу для птахів”, – пояснює Олександра Сладкова.

У новому парку розглядають можливість облаштувати галявину для пікніків, зони для відпочинку з дітьми. Усі роботи в парку мають вестися так, щоб якнайменше втручатись у природу. Наприклад, замість типових замощених доріжок у парку планують облаштувати дерев’яні містки.

Під час засідання сесії 7 вересня депутати підтримали ухвалу про розпалення детального плану цієї території. Це рішення необхідне, щоб передбачити земельні ділянки під майбутнє парк і змінити призначення земель на рекреаційне.

Як раніше писав “Цинічний Львів”, у Рясне завершують будівництво амбулаторії.