У мультфільмі “Маша і Ведмідь” знайшли кремлівську пропаганду

0
5553

Європейські критики виявили в популярному російському мультсеріалі “Маша і Ведмідь” елементи кремлівської пропаганди.

Мультик назвали знаряддям “м’якої сили” Росії представники відразу декількох західних країн, повідомляє The Times. Підозру викликали обидва головних персонажі.

Так, один із професорів Букінгемського університету у Великобританії Ентоні Глісс заявив, що Маша занадто багато на себе бере. “У неї напористий, неприємний характер, при цьому вона рішуча. Не буде перебільшенням сказати, що вона веде себе по-путінськи”, – зазначив він.

Ведмідь теж викликав питання у критиків. В Естонії прийшли до висновку, що він покликаний “змінити образ Росії в свідомості дітей з негативного на позитивний”, і побачили загрозу національній безпеці країни.

А за словами литовських критиків, фуражка СРСР, в якій Маша проганяє зайця з городу, демонструє “захист кордонів РФ” – таке собі попередження від російської влади.

Творці ж мультфільму – студія “Анімаккорд”, пише Лента.ру, всі звинувачення спростували. “Маша і Ведмідь”, заявили вони, є незалежним проектом, що не отримував держфінансування.

Раніше в Україні запропонували заборонити мультфільм “Маша і Ведмідь”, щоб уникнути деформації свідомості українських дітей. Автори мультика, в свою чергу, заявили, що заборона не завадить нікому і далі дивитися його в мережі.