У МОЗ заявили про спробу зриву кампанії з вакцинації від Covid-19

0
299

МОЗ повідомило про інформаційну атаку проти відомства і спробу зриву кампанії з вакцинації від Covid-19 в Україні.

Про це інформує “Цинічний Львів” з посилання на Захід.нет

Глава МОЗ Степанов прокоментував відкриту НАБУ справу щодо можливого завищення вартості вакцини Sinovac. За його словами, МОЗ отримало вимогу про надання інформації про перемовини з виробниками вакцин і вже погодилося надати усю необхідну документацію. Проте саму справу він назвав «політично вмотивованою і такою, що руйнує репутацію України в очах постачальників вакцини від коронавірусу».

За його словами, через це Україна вже втрачає довіру від виробників вакцин.

«Подібні ситуації руйнують репутацію держави. В нас і без того зараз тривають складні перемовини аби отримати додаткові дози вакцини від коронавірусу Через брудні інформаційні атаки ми вже почали отримувати від компаній-виробників вакцин неохочу відповідь щодо майбутньої співпраці», – заявив Степанов.

За його словами, ця ситуація – це гра проти українських медиків та громадян і «мова йде, без перебільшення, саме про спробу зриву вакцинальної кампанії в Україні».

«А це в свою чергу відкриває шлях до однієї вакцини яку нам так наполегливо пропонують – російської вакцини “Спутнік V”. Проте позиція МОЗ однозначна – не допустити на український ринок російську вакцину», – підсумував очільник МОЗ.

Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро 3 лютого зареєструвало кримінальне провадження за заявою Ради громадського контролю НАБУ, яка просила перевірити закупівлю китайської вакцини проти коронавірусу.

Рада громадського контролю попросила перевірити, чи не було зловживань при закупівлі вакцини компанії Sinovac Biotech по 17,85 долара за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.

Нагадаємо, що за минулу добу на Львівщині коронавірус забрав життя ще 10 людей.