У МОЗ не виключають введення жорсткого карантину по всій Україні

0
1697

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що ніхто не буде нікого закривати в Україні на повний карантин, якщо люди і бізнес будуть дотримуватися санітарних норм і епідемію вдасться контролювати. Проте чиновник не виключає введення жорсткого карантину.

Про це повідомляє “Цинічний Львів”, посилаючись на “4 студію”.

Ляшко відповів на питання про чутки, нібито після виборів 25 жовтня влада “усі регіони зробить червоними і нас закриють”.

“З приводу національного локдауна. Я б не прив’язувався ні до якої дати. На локдаун можна піти і раніше 25 жовтня, і пізніше. Залежить тільки від зростання кількості випадків інфікування коронавірусом”, – пояснив заступник голови МОЗ.

Ляшко нагадав, що через це Ізраїль вже пішов на другий повний карантин, і не виявив оптимізму: “Тут мало сподіватися на те, що ми не повторимо цей досвід, хоча потрібно все для цього робити”.

За його словами, бізнес повинен створити умови для того, “щоб люди могли спокійно пересуватися”, а якщо це ресторани, то столики повинні розташовуватися на відстані 1,5 м один від одного. При дотриманні епідумов для бізнесу і громадян (носіння маски, соцдистанція і миття рук) повного карантину не повинно бути, запевнив головний санлікар.

“Межа – кількість зайнятих лікарняних ліжок”, – зазначив він, нарікаючи, що люди не дотримуються ніяких норм, поки хтось із їх близьких не потрапляє в лікарню, особливо в реанімацію.

Нагадаємо, в Україні від коронавірусу померла ще одна дитина.