У МОН планують змінити формат ЗНО та переглянути кількість обов’язкових предметів для старшокласників

0
782

Міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що в Україні хочуть залишити обов’язковим проведення зовнішнього незалежного оцінювання, проте ввести його в “специфічній формі”.

Про це пише “Цинічний Львів” з посиланням на OBOZREVATEL.

“ЗНО – це інструмент оцінки якості знань, отриманих під час навчання на конкретній освітній програмі. Зі спілкування з роботодавцями я розумію, що їм на роботу потрібні не ті випускники, які тільки здали ЗНО, а ті, які володіють певними навичками”, – сказав він.

Шкарлет запропонував проводити ЗНО, наприклад, у вигляді тесту на здатність до навчання для людей, у яких вже є страховий стаж.

“Для тих, хто вступає на бюджет, ЗНО потрібно точно. А ті, хто планує навчатися на платній основі, на контракті, можуть здавати це ЗНО у вигляді тесту на здатність до навчання”, – додав міністр.

Глава МОН підкреслив, що ЗНО для всіх випускників шкіл залишиться обов’язковим.

Також міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що в Україні можуть переглянути кількість обов’язкових предметів для старшокласників – вони отримають можливість самі вибирати їх для вивчення. Таку ж концепцію планують реалізувати в профтехучилищах.

“Ми формуємо старшу профільну школу. І не тільки в школі, але і в профтехучилищах буде профілізація, вони будуть існувати як професійні ліцеї. Якщо ми хочемо, щоб з нашою освітою рахувалися у світі, щоб наша освіта була зрозумілою, ми не повинні відставати від загальносвітової концепції. І будуть акценти з предметів з 10 по 12 клас”, – сказав він.

Водночас, на думку міністра, обов’язковим має залишитися вивчення української мови та літератури.

“Те, що формує національний етнос, має бути обов’язковим у будь-якій країні. Це елемент самовизначення нас як українців”, – уточнив Шкарлет.

Як обов’язковий предмет повинна залишитися також математика, оскільки “вона систематизує мислення, формує логіку”, вважає він.

“А далі вже все залежить від схильностей. Хоча є люди, які не схильні до математики, але можна програму побудувати так, щоб і таким учням було комфортно. Рахувати й писати все одно всім потрібно вміти. Хоча б для того, щоб калорії порахувати”, – сказав очільник Міністерства освіти України.

Читайте також: Стало відомо, коли розпочнеться реєстрація на пробне ЗНО та від чого залежатиме вартість