У магазинах “Епіцентр” продають бронежилети, які львівські волонтери передали безкоштовно для ЗСУ (ФОТО)

0
1343
Львівський оборонний кластер звинуватив мережу торгових центрів “Епіцентр” у продажі бронежилетів, які вони безкоштовно надають захисникам.

Про це Львівський оборонний кластер повідомив на своїй сторінці фейсбук, передає “Еспресо.Захід“.

“Кому війна, а кому – мати рідна! Виявляється, цей вислів досі актуальний. У той час, коли ЛОК – Львівський Оборонний Кластер разом з донаторами, які матеріально допомагають проекту, докладає усіх зусиль, аби безкоштовно передати якнайбільше бронежилетів на фронт, хтось набиває власні кишені. Нещодавно отримали повідомлення одразу від кількох волонтерів, що у мережі торговельних центрів «Епіцентр» продають бронежилети, які схожі на наші! “, – пишуть активісти.

Вони додають, що на початку повномасштабного вторгнення РФ Міністерство оборони України визначило їх основним координатором волонтерського руху з виробництва бронежилетів.

“Лабораторія ЛОКу проводить випробування бронеплит на відповідність ДСТУ, експерти надають консультаційну підтримку волонтерам. Крім того, ми виклали у публічний доступ лекала наших плитоносок. Тому не були певними, що це саме наша продукція. Проте вирішили перевірити. Унікальна внутрішня система ідентифікації, яку використовує ЛОК при виробництві бронежилетів, дозволила встановити: чохли цих бронежилетів — нашого виробництва. Яким чином продукція, яку ЛОК безкоштовно передає українській армії та службам, опинилася на полицях магазинів? Вирішили шукати відповідь за допомогою Служби Безпеки України”, – наголосили у Львівському оборонному кластері і зазначили, що “надали компетентним органам дані щодо всіх контрагентів, провели звірку відвантажень, записів камер та обліку транспортних засобів і відповідальних осіб, які приїздили для отримання нашої продукції”.

Колектив Львівського Оборонного Кластеру вважає продаж їх плитоносок не просто шахрайством, а актом державної зради.

“Принципова позиція Львівського Оборонного Кластеру, який об’єднав волонтерів та підприємства оборонного сектора, — ми не беремо жодних коштів за бронежилети! І не продаємо їх! Для здійснення статутної діяльності ми приймаємо лише благодійні внески. Бронежилети виготовляються за гроші донаторів і передаються до Сил Логістики Міноборони, органів державної влади та місцевого самоврядування, напряму у військові частини або через організації, які звертаються до ЛОК і організовують логістику”, – кажуть в організації.

Станом на сьогодні кластером безкоштовно передано понад 30 000 бронежилетів.

“Знаючи як влаштована система співробітництва «Епіцентру» з постачальниками, дуже сподіваємося, що поважна компанія непричетна та у даному інциденті стала жертвою торговців совістю”, – додають у кластері.

Наразі мережа торгових центрів “Епіцентр” ніяк не відреагували на звинувачення.

Сьогодні, 18 травня, у преслужбі “Епіцентру” нам прокоментували ситуацію так:

“Бронежилети ТЕМ 1, ТЕМ 2 поставлені в мережу торговельних центрів “Епіцентр К” компанією “Група Венето”. Компанія “Група Венето” надала всі необхідні документи на товар: товарні накладні, сертифікати випробувань та якості. Відповідно, ТОВ “Епіцентр К” правомірно закупив сертифікований товар з усіма підтверджуючими документами.

Від активістів до СБУ надійшло звернення з проханням перевірити вищезазначені бронежилети. Вони здались їм схожими на ті, що були в гуманітарній допомозі для ЗСУ. У зв’язку з цим було вилучено з продажу бронежилети ТЕМ 1 з декількох торговельних центрів.  Епіцентр є добросовісним набувачем товару та надав до СБУ всі документи, які отримав від компанії “Група Венето”, – йдеться у повідомленні.