У Мадриді українські націоналісти вшанували іспанців, полеглих у Другій світовій війні

0
1149

8 лютого представниця InformNapalm Español Анна Гарсія та очільник Українська Патріотична Асоціація “Воля”, головний редактор Інформаційний часопис МОУН Іван Вовк на запрошення мадридських колег взяли участь у марші та урочистостях з нагоди 77-ї річниці епічної битви 250-ї дивізії Вермахту, сформованої з іспанських добровольців та більш відомої як “División Azul”, проти московсько-більшовицької орди.

Про це повідомляє Інформаційний часопис МОУН на своїй сторінці у facebook.

Захід було організовано патріотичною молоддю столиці Іспанії.

О 17:00 годині за місцевим часом колона, яку очолювали барабанщики і прапороносці з чорними стягами “Блакитної дивізії”, вирушила від станції метро “Ascao” до відомого захороненнями достойних людей столичного цвинтаря “Almudena”.

До речі, саме на цьому цвинтарі покояться останки старійшини спільноти українців на Піренейському півострові, офіцера дивізії зброї СС “Галичина” Теодора Барабаша, якому за ініціативи та фінансування українських націоналістів, що мешкають в Іспанії, у січні 2018 року було встановлено меморіальну стелу на малій батьківщині патріота.

Коли колона маніфестантів прибула до пантеону “Блакитної дивізії” на цвинтарі “Альмудена”, там католицький священник відправив панахиду за загиблими іспанцями, які у лютому 1942 року запекло боролися проти московського більшовизму на фронтах Другої світової війни – зокрема поблизу містечка Красний Бор, що знаходиться на північному заході Московії.

Після богослужіння до слова був запрошений відомий в Іспанії дисидент і політв’язень Pedro Varela.

Він мав змістовну і насичену промову, під час якої порівняв бійців “Блакитної дивізії”, що стійко відбивали атаки десятикратно переважаючих сил Червоної армії, з легендарними спартанцями у битві проти персів під Фермопілами, з воїнами Іспанської корони у бою проти турків під Лепанто та із захисниками Алькасара в Толедо під час Громадянської війни в Іспанії 1936-1939 років. Всі вони, на переконання оратора, дали нам приклад, як треба воювати за європейські цінності.

Звертаючись до молоді, Варела закликав відстоювати національну ідентичність перед загрозою, що її створюють ліберальні та марксистські політичні кола, формуючи серед європейців комплекс меншевартості та угодовства.