Разом із кіборгом Добровольчий Український Корпус “Правий сектор” Олександром Чубом, що завітав до столиці Іспанії після 1200-кілометрового пішого маршу шляхом Святого Якова, керівник УПА “Воля” Іван Вовк здійснив екскурсію сакральними місцями Мадрида і околиць, яку провів іспанський камарада Альваро Tücsök Antón.
Про це відомий діяспорянин повідомив на своїй сторінці у facebook.
“Спершу ми побували на території відомого захороненнями світових знаменитостей цвинтаря Cementerio de San Isidro, де у каплиці покровителя Мадрида святого Ісідро побачили рідкісний штандарт старої іспанської імперії, на просторах якої ніколи не заходило сонце.
Відтак, мав за честь вклонитися могилі лідера хорватських націоналістів-усташів Анте Павеліча.
Неподалік побачив могилу відомого іспанського художника Франсиско Гойя. А при виході Альваро показав нам посічену кулями стіну і розповів, що в роки громадянської війни в Іспанії біля неї комуністи та анархісти масово розстрілювали націоналістів, а також мирних людей – звичайних мешканців міста – лише за те, що були вірними католиками і не сприймали пропаганди марксизму та утопічної ідеології безкласового суспільства.
Згодом ми вирушили у священне для всіх іспанських патріотів місце – покриту туманом Долину Полеглих (Valle De Los Caídos). Там вже традиційно пообідали в колоритному ресторані при місцевому готелі і пішли у величну базиліку, увінчану 150-метровим кам’яним хрестом. Всередині базиліки захоронено понад 30 тисяч учасників громадянської війни в Іспанії, які боролися по різні боки барикад, що мало символізувати національне примирення на віки вічні.
Однак, не так сталося, як гадалося. Нинішній голова уряду Іспанії – “червоний” соціаліст Санчес – домігся ексгумації і перезахоронення останків каудільйо Франко на одному із цвинтарів Мадрида. Це, логічно, викликало невдоволення серед патріотично налаштованих іспанців та підігріло сепаратистські настрої на сході і на півночі королівства, що однозначно призведе до чергового загострення ідеологічного протистояння між прихильниками та противниками так званого “культурного” (та і вульгарного)) марксизму.
Перед вівтарем базиліки вклонився і віддав честь могилі засновника Іспанської Фаланги Хосе Антоніо Прімо де Рівери, який поплатився життям за самовіддане служіння рідній нації та трудовому люду і був розстріляний “червоними” ще на початку громадянської війни в Іспанії. Символічно, що на момент розстрілу Хосе Антоніо виповнилося 33 роки – вік Ісуса Христа. Зараз надмогильна плита його захоронення увінчана великим лавровим вінком і вимощена букетами свіжих квітів”.