У Львові відбудеться Марш тисячоліття Української держави

0
652

Червень у Львові закінчиться святкуванням 78 роковин проголошення Акту відновлення Української держави.

У неділю, 30 червня,  О 18:00 біля пам’ятника Степанові Бандері, відбудеться збір учасників маршу, приуроченого цій великій для кожного українця події. Долучитися може кожен бажаючий.

Обов’язкова умова для учасників дійства – прийти у вишиванці.

Запланований маршрут починається від пам’ятника Степанові Бандері, проходитимуть львів’яни та гості міста по вулиці Городоцькій та закінчать свій шлях на Проспекті Свободи.

Про це інформує “Національний Корпус” Львівщини на своїй Фейсбук сторінці.

Чому ця дата, 30 червня 1941 року, важлива для українців?

Перед II Світовою Україну роздерли між собою окупанти. ОУН прагнула визволити рідні землі. В червня, 1941 року, коли розгорілась радянсько-німецька війна, ОУН отримала шанс втілити задумане.

Націоналісти, на чолі з Степаном Бандерою, формують підрозділи Дружин Українських Націоналістів. Зокрема, курінь імені Євгена Коновальця, що діє під проводом Романа Шухевича.

30 червня 1941 року курінь імені Євгена Коновальця вступає до Львова, де починає утворювати національні органи влади, не чекаючи “дозволу” від Німеччини.

30 червня 1941 року на львівській Площі Ринок, без будь-якого узгодження із ситуативними союзниками, заступник Степана Бандери Ярослав Стецько проголошує Акт відновлення Української держави.

Внаслідок, під керівництвом того ж таки Ярослава Стецька, повстає національний уряд, який, звісно, не до вподоби двом фашистським державам: сталінському СРСР та гітлерівському ІІІ Рейху.

Вороги починають всіляко давити на націоналістів, аби ті відкликали Акт відновлення Української держави. Зокрема, заарештовують Степана Бандеру та Ярослава Стецька, яких як й інших українців піддають жахливим репресіям.

В подальшому тисячі найкращих синів нашої Батьківщини власною кров’ю втілювали в життя Акт 30 червня в боях проти московських та німецьких окупантів. А наш обов’язок сьогодні – пам’ятати та шанувати.