У Львові Садовий з Ткаченком відкрили X Leopolis Jazz Fest (ФОТО)

0
377
фото Укрінформ
Міністерство культури та інформаційної політики спільно з міською радою Львова та організаторами пройшло складний шлях для організації X Leopolis Jazz Fest в час пандемії, але саме тут буде можливість не лише насолодитися джазом, а й зустрінуться фахівці індустрії, щоб обговорити важливі питання, які постали перед концертною індустрією сьогодні.

Про це під час пресконференції з нагоди відкриття фестивалю Leopolis Jazz Fest повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Укрінформ.

«Ще навесні ми з Андрієм Івановичем почали говорити, що не дивлячись на пандемію, ми спробуємо одягнути цей червоний браслет фестивалю. Ми запропонували новий формат для того, щоб життя тривало. Щиро радий, що нам вдалося. Запрошую всіх долучатися до фестивалю. Тут буде відбуватися багато подій не тільки музичних, а й дискусій про виклики, які постали перед концертною організацією, перед креативною індустрією, тобто буде не лише насолода від музики, а й цікава змістовна програма», – зазначив Ткаченко.

За словам артдиректора фестивалю Олексія Когана, організація такого масштабного дійства стала величезним викликом та експериментом. І він би дуже хотів, щоб цей фестиваль став початком першого вільного подиху, аби потихеньку виходити з цієї кризи – кризи, пов’язаної з ковідом, з політикою, з економікою.

У свою чергу мер Львова Андрій Садовий зазначив, що “для Львова джаз, як кисень”. Він подякував та привітав усіх присутніх з відкриттям найочікуванішої музичної події.

«Ми дійсно готувалися: ви сьогодні бачили лише маленьку верхівку айсбергу з точки зору безпеки, порядку… тому насолоджуйтесь чудовою музикою, спілкуйтеся з друзями і пам’ятайте, що доки є джаз – доти є Львів, доки є Львів – доти є джаз», – сказав Садовий.

Leopolis Jazz Fest – міжнародний джазовий фестиваль, який щорічно проходить в Україні в останні вихідні червня. Перший фестиваль відбувся у 2011 році. Щорічно фестиваль відвідує понад 100 тисяч гостей з України та іноземних країн. У 2016 році фестиваль був визнаний поважним британським виданням The Guardian одним з найкращих джазових фестивалів Європи. Трансляцію концертів фестивалю у Європі здійснює всесвітньо відомий телеканал Mezzo. Через пандемію X Leopolis Jazz Fest був перенесений з 2020 року на 2021.