У Львові розпочав роботу комунальний стоматологічний кабінет для тварин

0
688

У Львові на базі Першої комунальної ветеринарної клініки ЛКП «Лев» запрацював стоматологічний кабінет.

Про це повідомляють на сайті підприємства.

У клініці вже є необхідне обладнання: ультразвуковий скайлер з автоматичною подачею води для зняття твердих зубних відкладень, портативна стоматологічна установка, фотополімеризатор для накладання пломб, рентгенапарат, стерильні хірургічні набори, а також монітор пацієнта, який відстежує показники під час анестезії. Кожного пацієнта забезпечують внутрішньовенним доступом у вигляді катетера та ендотрахеальною трубкою, через яку подають кисень, і за потреби проводять штучну вентиляцію легень.

За словами ветлікаря-стоматолога ЛКП «Лев» Василя Захарчука, у роті собак і котів є близько 300 різних видів бактерій, які, проникаючи в кров’яне русло, викликають серцеву, ниркову, печінкову недостатності, разом зі слиною і кормом бактерії викликають гастрит, розлади травлення тощо.

«У моїй практиці найпопулярнішою процедурою є так звана «чистка зубів» або ж санація ротової порожнини. У собак, приміром, часто трапляється, що постійні зуби виростають, а «молочні» ще не Окрім цього, є різні новоутворення та інші аномалії. Але при вчасному зверненні до спеціаліста усі ці проблеми можна швидко та якісно усунути», – каже він.

На первинному огляді анестезіолог знімає анамнез, тобто розпитує власника про його тварину – стан здоров’я, пережиті захворювання, вакцинації, особливості харчування тощо. Після цього ветлікар проводить огляд тварини та за потреби призначає додаткові дослідження (ЕХО серця, аналізи крові та сечі, рентген).

Рекомендації власникам тварин від ветлікаря-стоматолога:

– первинний огляд стоматолога повинен збігатися з першою вакцинацією, на цьому огляді йдеться про те, як формується щелепа, як прорізаються зубки, та коли чекати на зміну зубів;

– наступний огляд слід проводити в віці 6 місяців, коли оцінюють зміну зубів, стан постійних зубів, виявляють патологію прикусу, а також отримують рекомендації щодо підтримки гігієни ротової порожнини;

– кожен наступний огляд слід проводити раз у 6 місяців, але не рідше ніж раз на рік;

– у домашніх умовах слід звертати увагу на неприємний запах з рота тварини, за тим як ваш домашній улюбленець споживає корм, чи не має надмірного виділення слини, припухлості, болісних відчуттів під час погладжування голови в ділянці рота, тертя мордочки лапами. Якщо такі симптоми є, то необхідно звернутись на огляд до ветеринара.