У Львові проводитимуть масові тести та коронавірус: кого перевірять?

0
680
ANKARA, TURKEY - FEBRUARY 14: In this photo illustration coronavirus (2019-nCoV) positive blood samples are displayed on February 14, 2020 in Ankara, Turkey. ( Aytaç Ünal - Anadolu Agency )

Львів’ян масово тестуватимуть на коронавірус. У Львові вже анонсували старт цього дослідження. Його проводитимуть, щоб визначити рівень інфікування вірусом серед містян.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради, передає “Львівський портал”.

Так директорка Соціологічної агенції Fama Мар’яна Малачівська-Данчак розповіла, що  ідея пов’язана з такии тестуванням на коронавірус не є новою в світі. Її проводили низка країн Європи, але її ще не застосовували в Україні. Тестування дозволить виявити частку людей, які є хворими на коронавірус та тих, хто хворіє безсимптомно, зазначила Малачівська-Данчак.

“Участь у проєкті є для мешканців добровільною, тому ми розуміємо, що кількість відмов може бути великою”, – зазначила директорка Соціологічної агенції.

Результати дослідження дозволять виявити рівень поширення захворюваності на коронавірус серед мешканців міста Львова. Якщо досі тестування на коронавірус (в т. ч. експрес-тестування) проводили мешканцям міста, які були представниками груп ризику, то результати цього дослідження дозволять виявити рівень захворюваності серед всього населення міста.

Також організатори додають, що кожному учаснику дослідження, у якого буде виявлено позитивний результат експрес-тесту на коронавірус, буде проведено лабораторне ПЛР-тестування з метою підтвердження результату тестування.