У Львові породіль з коронавірусом госпіталіватимуть у пологовий будинок, без умов для лікування

0
661

Стало відомо, в якому пологовому будинку Львова прийматимуть вагітних жінок хворих на коронавірус. Згідно з наказом ЛОДА це робитимуть у Львівському пологовому будинку N1, що на вул. Мечникова.

Про це повідомляє ІП “Діло”.

Втім, журналісти зазначають, що цей шпиталь абсолютно не готовий до роботи з такими пацієнтами. ”

Якщо Ви звернули увагу, наказ створений 30-го березня, а отримала я його вчора (03 березня) о 13:30, швидше за все, виданий заднім числом, – така практика в департаменті охорони здоров’я існує давно і в мене є інші накази, видані заднім числом. Фактично ми не можемо убезпечити пацієнтів від зараження у лікарні.

Китайці пишуть, що мають бути широкі коридори, щоб персонал не торкався один одного і стін.

У наказі написано, що ми маємо брати жінок від 22-ох тижнів вагітності, тобто це передбачається, що частіше буде передчасне родорозв’язання, недоношені діти, яким треба надавати реанімацію. Відділення реанімації у нас також немає, Національна служба здоров’я нам не підписала контракт на надання допомоги для новонароджених в особливих умовах, тобто хворих, недоношених тощо, оскільки нас немає відповідного обладнання.

Тобто, практично пацієнтів кидають в стаціонар, який не готовий дати їм повноцінну допомогу. Апарати ШВЛ можна привезти – це не є основна проблема, але в нас зараз один апарат є дитячий та один дорослий. Я сказала, що я цей наказ не підпишу”, – говорить головний лікар пологового будинку №1 Людмила Шекета.

Також стало відомо: у Перинатальному центрі, що також у Львові, є три ізольовані бокси з окремими входами. Доросла реанімація має шість апаратів ШВЛ (апаратів штучної вентиляції легень), у дитячій реанімації п’ять ШВЛ.

“Якби не було у Львівській області сучасного Перинатального центру, який відкрили півтора року тому з сучасною технікою, дитячою реанімацією, з рентгеном, реанімацією для дорослих, боксованими палатами, ізоляторами спеціальними, ми б зрозуміли цю безвихідь, але такий центр у місті є. Проблема в тому, що інші опорні лікарні вже місяць часу є на сайті, місяць часу як з ними працюють, намагаються якось їх обладнати, навчити персонал, адаптувати для пацієнтів, тому що найстрашнішою є внутрішньолікарняне перехресне зараження.

Хворі можуть підхопити вірус, як от сталося у Франківську, де родичі мають претензії, нібито жінка заразилася в самій лікарні і померла. Це є кримінальна відповідальність, тому що неправильно організовано роботу і головний лікар прийняв рішення дозволити працювати такому стаціонару – він на себе взяв відповідальність за готовність.

Враховуючи те, що наказ прийшов пів другої в п’ятницю, про якусь готовність говорити навіть теоретично неможливо. З нами ніхто не говорив, тому що треба було зібрати напевно і персонал, ну якось проговорити – це не є стадо “баранів”, це живі люди, з сім’ями, освітами і все решта, треба їх теж підготувати до того що буде. Ну а з керівником не говорити – це взагалі для мене не зрозуміле ігнорування. Ну Бог з ним, то в нас буває, але потрібно капітальний ремонт, щоб створити палати з душами, туалетами, індивідуальні бокси, створити бокси, які б мали вхід з вулиці і в яких можна було б тримати пацієнтів з проявами корона вірусу”, – додала Людмила Шекета.

У ЛОДА ситуацію коментувати відмовились.