У Львові паркування стане в шість раз дорожче ніж у Києві

0
1829

ЛКП «Львівавтодор» розробило нові абонементи на паркування для водіїв, які планують запроваджувати у місті з 15 жовтня. Водії зможуть придбати абонементи на паркування у різних зонах від 800 грн до 3700 грн на місяць. Втім, уже зараз економічна доцільність таких абонементів, які виявились майже у шість разів дорожчими, ніж у Києві, викликає сумнів.

Як розповів начальник відділу з паркування ЛКП «Львівавтодор» Сергій Париляк, львів’янам планують запропонувати місячні, квартальні та піврічні абонементи на паркування.

Вартість місячного абонементу на паркування на будь-яких муніципальних паркінгах становитиме 3700 грн. Власники таких абонементів зможуть паркуватися без додаткової оплати на всіх міських паркінгах, в тому числі і на закритих – на вул. Валовій та навколо ринку «Вернісаж». Квартальний абонемент такого типу коштуватиме 7,5 тис. грн, а піврічний – 15 тис. грн.

Місячний абонемент на паркування у першій (центр міста, окрім закритих паркінгів) та другій зонах коштуватиме 2700 грн. Квартальний абонемент можна буде придбати за 6,5 тис. грн, а піврічний за 12 тис. грн.

Місячний абонемент на паркування лише у другій зоні (за межами центру) коштуватиме 800 грн (квартальний 2000 грн, піврічний – 4,5 тис. грн).

Абонементи виписуватимуть на конкретну машину і їх можна буде придбати в операторів на закритих паркінгах: біля «Вернісажу» та на вул. Валовій. Їх планують запровадити у місті наступного тижня, з 15 жовтня. До цього у місті діяли лише абонементи на паркування у першій зоні, місячна вартість яких становить 2,5 тис. грн.

Вартість абонементів на паркування у Львові виявилась у кілька разів вищою, ніж, скажімо, у Києві, де вартість найдорожчого місячного абонементу для всіх зон паркування становить 630 грн. Тому у Києві купівля абонементів на паркування має економічний сенс, адже таким чином дозволяє водіям, що постійно паркуються у центрі (10 грн/год), економити приблизно втричі.

Натомість у Львові економічна доцільність абонементів на паркування викликає сумнів, адже практично не дає економії.