У Львові невідомі знищили 25 дерев у дворі будинку задля парковки (ФОТО)

0
476

У Львові, в мікрорайоні Левандівка, на вул. Мундяка, 4-8, висохли одночасно 25 дерев. В управлінні екології та природних ресурсів Львіської міської ради припускають, що дерева отруїли навмисне.

Про це повідомляє “Твоє місто”, пише “Цинічний Львів”.

Оскільки різке всихання дорослих дерев різних видів є нетиповим явищем для Львова, управління екології провело лабораторні дослідження ґрунту, щоб встановити причину всихання. Їх результати показали значне перевищення вмісту міді (Cu) відносно гранично допустимої концентрації та фонової проби.

“Загальні симптоми токсичності міді на рослини включають у себе знижений ріст, погано розвинену кореневу систему, знижене утворення пагонів та хлороз листя. На старих листках розвивається червоно-помаранчеве забарвлення та закручуються кінчики внаслідок втрати тургору. Надлишок міді в ґрунті в кінцевому результаті зумовлює всихання рослин”, – кажуть в управлінні екології ЛМР.

Висохлі дерева мають вік 25-30 років, тож, припускають в управлінні, їх навмисне полили мідновмісним розчином для знищення і збільшення кількості паркомісць біля будинків.

“Забезпечити компенсаційну висадку зелених насаджень, цій ділянці, неможливо без заміни ґрунту, що є дороговартісним. Окрім втрати естетичної вигляду території, майну міста нанесено значну шкоду на сотні тисяч гривень”, – кажуть в управлінні.

Якщо у мешканців є інформація щодо ситуації, що склалася, їх просять повідомити управління екології та балансоутримувача території – Залізничну районну адміністрацію.