У Львові на ШВЛ перебуває важкохвора на коронавірус 4-річна дитина

0
2926

Станом на сьогоднішній день, 5 січня, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні ОХМАТДИТ від коронавірусу лікуються 10 неповнолітніх пацієнтів. Серед них одна дитина, якій 4 роки, перебуває на ШВЛ. За словами ліарів, стан її стабільний.

Про це пише “Цинічний Львів”, посилаючись на “Форпост”.

Як розповіла керівник медзакладу Олександра Бурда, з початку пандемії коронавірусу у львівському ОХМАТДИТі пролікували майже пів тисячі дітей з підозрою та підтвердженим ковід. До прикладу, з вересня по грудень у середньому в медзакладі лікували 75-80 маленьких пацієнтів.

“39 % – це позитивні пацієнти. Серед пацієнтів, які були в нас проліковані, це і новонароджені діти і діти віком 17 років. Найбільша частка дітей – від 5 до 14 років”, – зазначила Олександра Бурда.

Медик розповіла, що упродовж останнього часу збільшився відсоток дітей, які важко переносять недугу. Зокрема за увесь період лікування коронавірусної інфекції, було проліковано 15 дітей з синдромом Кавасакі. Це – гостре гарячкове захворювання дитячого віку. Характеризується ураженням коронарних та інших судин з можливим утворенням аневризм, тромбозів та розривів судинної стінки. Без адекватного лікування летальність сягає 1%. Але навіть при інтенсивному лікуванні можлива смерть окремих хворих.

“Це дуже серйозний синдром, який може мати різні ускладнення для життя, зокрема він ускладнюється коронаритом – запаленням коронарних артерій серця. Основне лікування – це введення імуноглобулінів. Таке лікування є дорогим, але всіма зусиллями ми стараємось дітям допомогти”, – зазначила Олександра Бурда.

Також додала, що сьогодні в медзаклад Львівщини звертаються з інших областей для надання допомоги таким складним пацієнтам.

“Була одна дитина із сусідньої області у дуже складному стані. Вона лікувалась з гарячкою тривалий час без ефекту. В нас їй було діагностовано синдром Кавасакі і відповідно проведено комплексне обстеження, лікування. Сьогодні дитина з позитивною динамікою, найближчим часом її планують виписувати”, – зазначила керівник медзакладу.

Чимало дітей, яких лікують в ОХМАТДИТІ від коронавірусу, мають супутні захворювання. Це ускладнює лікування, зазначають медики. Серед супутніх патологій: цукровий діабет, гематологічні, ендокринні патології, вроджені вади сечовидільної системи, ниркова недостатність тощо.

Нагадаємо, стала відома статистика по кількості хворих на коронавірус на Львівщині за добу.