У Львові лікарі прооперували 7-річну дівчинку із рідкісною вадою серця, яка загрожувала життю (ФОТО)

0
1112

Кардіохірурги Дитячої лікарні Першого ТМО Львова, спільно з колегами з благодійної місії Novic Cardiac Alliance (США), прооперували 7-річну Аню з Прикарпаття, з серцевою вадою. Дівчинка понад усе мріє стати балериною, однак важкий недуг не дозволяв дитині втілити її мрію.

Про це повідомляють у Першому ТМО Львова, пише “Цинічний Львів”.

Життю дитини загрожувала вада серця. Зазначаєтьсяь, що 7-річній Ані поставили діагноз Тетрада Фалло. За нього у малесенькому серденькові проявляються одразу чотири вади: клапан легеневої артерії звужений, аорта зміщена, правий шлуночок гіпертрофований, а між ним і лівим шлуночком – дірочка, через яку змішується кров. Половина із діточок, народженими із Тетрада Фалло, не доживають і до 5 років. Усе тому, що вада інколи запізно себе проявляє, це й той час, коли вчасна діагностика може бути вирішальною.

Медики зазначають, що ваду у Ані виявили під час УЗД, коли вона була ще у лоні матері. Після народження до серцевої хвороби додалися ще патологія нирок, сечового міхура та кишкова непрохідність. Останню усунули завдяки операції на другий день життя маляти. Полагодити серце тоді завадили проблеми із нирками: у Ані діагностували інфекцію.

Усі сім років дівча жило з хворим серцем. Поки інші дітки безтурботно бавилися, вона пила ліки. У неї не було сил бігати, Аня швидко втомлювалася, на додачу хвороба сповільнювала ріст: у свій вік вона важила лише 17 кг. А ще серцева вада не дозволяла дівчинці танцювати, а у перспективі загрожувала її життю.

Щойно батьки Ані дізналися про приїзд до Львова благодійної місії Novic Cardiac Alliance (США), одразу звернулися по допомогу. Американські колеги спільно з кардіохірургами Дитячої лікарні Першого медоб’єднання Львова розробили для маленької пацієнтки комплексну програму лікування: спершу протягом двох тижнів стабілізували функцію нирок, а згодом прооперували серце. Втручання пройшло успішно. Ваду серця вдалося повністю усунути.

Аня стала однією з 15 діток, яких прооперували в рамках другої у Львові місії Novic Cardiac Alliance (США). Нині дівчинка готується їхати додому і, щойно лікарі дозволять, обіцяє записатися до танцювального гуртка.