У Львові хочуть заборонити в’їзд дизельних автомобілів у місто (ПОДРОБИЦІ)

0
757
Mandatory Credit: Photo by Isifa Image Service/REX/Shutterstock (927080a) ENVIRONMENTAL POLLUTION. Various

Управління екології Львівської міської ради задля покращення повітря в місті планує обмежити в’їзд у місто автомобілів з неякісним пальним та з двигунами без нейтралізаторів викидів. До 2030 року у місті хочуть взагалі відмовитись від дизельних автомобілів, якщо відповідний закон приймуть на державному рівні 

Про це повідомляє zaxid.net, передає “Цинічний Львів”.

Під час засідання 16 жовтня виконавчий комітет Львівської міськради погодив комплекс заходів щодо покращення якості повітря у місті. Це програма, яку розробило управління екології міськради, що вміщає понад 30 пунктів. Серед основних заходів, прописаних у програмі, є обмеження їзди містом автомобілів, які суттєво забруднюють повітря.

Зокрема, у Львові хочуть створити обмежені зони викидів, до яких матимуть доступ лише автомобілі, які відповідають визначеному євростандарту палива чи машини з альтернативним приводом. Також планується заборонити в’їзд на найбільш забруднені зони в місті автомобілів, що були вироблені до 1991 року та автомобілі без каталізаторів.

У подальшій перспективі (після 2025 року) у Львові хочуть заборонити в’їзд в місто автомобілів, які не відповідають євростандарту палива. Якщо усі ці заходи втіляться, то до 2030 року планується взагалі заборонити в’їзд у місто дизельних автомобілів.

У програмі також прописані рекомендації щодо громадського транспорту. Зокрема, планується відмовляти у співпраці перевізникам, технічний стан автобусів яких не відповідає стандартам щодо викидів. А усі міські автобуси мають бути обладнаними каталітичними нейтралізаторами викидів.

Програму управління екології ще мають розглянути на депутатських комісіях і винести на розгляд сесії Львівської міської ради. Але лише після внесення відповідних змін у законодавство, у Львові зможуть розпочати реалізовувати кроки, які стосуються обмеження їзди автомобілів з певними типами двигунів.

Зазначимо, в’їзд дизельних автомобілів частково обмежений у низці європейських міст, серед яких Рим, Париж, Барселона та понад 20 міст у Німеччині.

Як раніше писав “Цинічний Львів”, у Львові водій нахабно вигнав школярку з автобуса.