У Львові націоналісти відзначили річницю Революції Гідності

0
1513

У суботу, 1 грудня, у Львівській обласній науковій бібліотеці відбувся вечір пам‘яті подій Євромайдану 2013 року.

У рамках заходу львівська молодь переглянула тематичний фільм про Революцію Гідності та поспілкувалася з учасниками Майдану, повідомляє наш кореспондент.

«У цей вечір спогадів хочеться нагадати всім про дві історичні дати: 21 листопада- точка відліку Євромайдану, та 1 грудня, день, після якого мирний протест студентів перетворився на Революцію Гідності. Тоді мені та моїм побратимам було лише по 18 років і, як усім молодим хлопцям, хотілось «двіжу».

І так, ми його отримали, не усвідомлюючи ще тоді наскільки все, що відбувалося, має значення. Пам’ятаю, як зробили перший “коктейль” із розчиннику, а нас одразу назвали провокаторами. Та коли до барикад почали їхати автобуси із беркутівцями, стало зрозуміло, що дороги назад немає, відступати нікуди. Тепер я усвідомлюю одне: Євромайдан зробив з нас справжніх борців. Ми довели, що українська нація здатна самоорганізуватися та долати ворога за будь-яких обставин» – розповів начальник штабу Національного Корпусу Львівщини Святослав Сірий.

У рамках заходу своїми спогадами про Майдан поділилися активний учасник Революції Гідності Юрій Антонюк та знаменитий іконописець Майдану Лев Скоп.

«Наша десятка була останньою, яка покидала барикади на Грушевського в ті найважчі дні. Я пригадую смішні саморобні бронежилети, які ні від чого не захищали, але були для нас чимось особливим – справжніми атрибутами боротьби. Ми навіть виготовили собі так звані мисливські рогатки, і то була наша найцінніша зброя» – зазначив Юрій Антонюк.

 

За словами Лева Скопика, майданівці стали для нього новою родиною.

«Ми постійно бачимося, спілкуємося, підтримуємо хлопців на сході України матеріально та морально. Нас об‘єднала спільна боротьба ще тоді, на Майдані. Боротьба триває, і тепер кожен з нас має робити усе, що від нього залежить, кожен, на своєму місці, де б він не був, має боротись за інтереси держави. Нехай маленькими кроками, діями, але – боротися».