У Львові гопники-“гастролери” порізали відомого журналіста

0
4314

Віднедавна на території Франківського району Львова орудує заїжджа організована злочинна група зі Східної чи Центральної України. Очевидці бачили, що злочинці нападають на обрану жертву, завдають їй фізичних ушкоджень, але не грабують. Схоже, в такий спосіб перед президентськими виборами промосковські деструктивні сили намагаються посіяти страх і паніку серед громадян за європейсько-натовський політичний вибір України.

У п’ятницю, 22 лютого, незадовго до півночі на розі вулиць Княгині Ольги і Горбачевського організована група злочинців напала на Віктора Корнієнка. Журналіст розповів, що, повертаючись додому, орієнтовно о 22:45, проходив повз піцерію «Челентано» на вулиці Горбачевського. Біля закладу високий чоловік, віком близько двадцяти років, умисно, провокуючи конфлікт, зіштовхнув журналіста з тротуару на проїжджу частину дороги. Віктор Корнієнко на провокацію не відповів і пішов униз вулицею до трамвайної зупинки, що на вулиці Княгині Ольги.

Через якусь хвилину зловмисник побіг за журналістом, вихопив ніж і почав погрожувати. Услід за нападником із піцерії вибігла група з п’яти осіб, його компаньйонів, які спостерігали за інцидентом через вікна закладу. Добігши до журналіста, ця група почала розігрівати себе вигуками «Гасі єго», «Херач єго». А далі сталася вербальна перепалка на сленгу запоребриковських агресорів із традиційною москвинською лайкою.

Нападник із ножем цілив Вікторові Корнієнку просто в серце, але, на щастя, у кишені куртки журналіста був смартфон, який і перешкодив смертельному проникненню леза. Відбивши випад із ножем, Віктор Корнієнко завдав нападникові належну відсіч і той упав на тротуар. Далі журналіст ще якийсь час успішно протистояв нападам зловмисників, поки не пропустив удар збоку в ділянку ока. Від цього удару з ока випала лінза – і Віктор Корнієнко став фактично беззахисним, адекватного спротиву вже чинити не міг.

Подальша сутичка для журналіста могла завершитися фатально, якби поруч не проходило двоє львів’ян, молодих хлопців, які не побоялися втрутитись у конфлікт. Коли виникла пропорція троє громадян проти шести зловмисників, гопники відступили і побігти вверх вулицею Горбачевського. Візуально група нападників була віком років 20-22, вони були одягнені в темні куртки спортивного фасону і спортивне взуття.

Унаслідок нападу Віктор Корнієнко дістав кілька ударів у голову й обличчя, ножем йому порізали куртку в кількох місцях, руку і пошкодили мобільний телефон, коли намагалися завдати ножем удар у ділянку серця. Більшість ударів журналіст бачити не міг, тому що в сутичці втратив лінзу. Про скоєння нападу Віктор Корнієнко подав заяву до Франківського відділу поліції Львова, а також заяву і про призначення судово-медичної експертизи.

Під час спілкування з поліцейськими й обміном інформацією журналіст і правоохоронці дійшли висновку, що до нападу може бути причетна група гопників-«гастролерів», вихідців або з центральної, або зі східної територій України. Такого висновку дійшли після впізнання одного з нападників на фото, які поліцейські показали журналістові. Упізнаний злочинець відомий поліції Франківського відділку як мешканець Черкаської області, який орендує у Львові квартиру. З інших джерел стало відомо, що в цьому помешканні проживає угруповання, яке вже потрапляло в поле зору поліції за аналогічні злочини, проте й надалі спокійно там перебуває і скоює напади на львів’ян.

Віктор Корнієнко вважає, що напад на нього може бути наслідком його професійної діяльності, адже він відомий у Львові своїми журналістськими розслідуваннями. Особливо гучним був конфлікт унаслідок його розслідування щодо неправомірних дій викладачки одного із львівських навчальних закладів.

Проте в середовищі громадських організацій, які цікавляться діяльністю силових структур, домінує інша думка. Громадські активісти переконані, що таких заїжджих злочинних груп у Львові є декілька і вони діють під патронатом спецслужб агресора.

Громадські діячі Львова мають переконання, що таке штучно створене злочинне тероризування городян є наслідком курсу України в ЄС і НАТО, у такий спосіб намагаються залякати українців і спонукати їх повернутися під домінантне панування Москви. Цілком можливо, що до активізації злочинних угруповань у Львові може бути причетне консульство РФ, адже так зване міністерство закордонних справ РФ уже давно змінило свій дипломатичний профіль і вдосконалюється у міжнародній логістиці переміщення великих партій кокаїну.

Наскільки обґрунтованими є припущення львівських активістів, можуть з’ясувати хіба що співробітники спецслужб. А представники ГО пильно спостерігатимуть, як із випадком нападу на журналіста без ознак пограбування, а лише з імовірною метою вбивства, впораються поліція і працівники відповідних структур.

Громадськість також звернеться до Святослава Цеголка, голови Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова при Президентові України, з клопотанням узяти розслідування цього зухвалого злочину під особливий контроль.