У Львові дитячі садки не перевірятимуть на дотримання карантинних правил (ПОДРОБИЦІ)

0
452

У Львові дошкільні навчальні заклади готові до роботи в умовах карантину, проте перевіряти дотримання правил у садочках не будуть. Відповідну заяву зробила очільниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик.

Про це повідомляє “Львівський портал”, передає “Цинічний Львів”.

З п’ятниці, 17 липня, у Львові після карантину відновлюють роботу дитячі садки. Відтак очільниця управління освіти Львівської міської ради розповіла, що всі дошкільні навчальні заклади вже готові до відкриття і забезпечені усіма необхідними засобами.

“Для ДНЗ закупили всі необхідні для роботи в умовах карантину засоби, а саме: маски, рукавички, засоби дезінфекції, антисептики, дезінфікуючі килимки. В садках дезінфікуватимуть всі майданчики та іграшки. Щоб уникнути скупчення людей, ми намагатимемося відкривати усі входи до дошкільного закладу. На кожному – стоятимуть антисептики”, – зазначила Зоряна Довганик.

Однак посадовиця заявила, що наразі у Львові не планують створювати робочих груп, які би перевіряли та контролювали ДНЗ на дотримання усіх протиепідемічних заходів. Натомість вона закликала батьків бути уважними та, відводячи дітей в садок, слідкувати за тим, чи дотримуються працівники всіх норм та обмежень.

“Наразі ми не плануємо створювати робочих груп, які перевірятимуть дотримання правил карантину в садках. Наші працівники пройшли навчання і знають, як працювати. Ми хочемо побачити, як загалом запрацюють ДНЗ і далі будемо приймати рішення.

Перш за все повинні бути уважними батьки. Вони відводять дітей в садочок і бачать, як відбувається прийом. Також діти розказують батькам, як проходить день в садочку і чим займаються вихователі”, – пояснила Зоряна Довганик.

Також вона наголосила, що всі працівники пройшли у червні десятиденний курс оналйн-навчання щодо роботи в умовах карантину.

“У червні впродовж 10 днів відбувались наради в ZOOM,  де для різних категорій працівників розповідали, яких саме вимог вони повинні дотримуватись. Тобто таке навчання пройшли абсолютно всі працівники: помічники вихователів, вихователі, працівники кухні, методисти та керівники закладів дошкільної освіти”, – зауважила очільниця управління освіти Львівської міської ради.

Додамо, що батьки обов’язково повинні підписати згоду, в якій, зокрема, зобов’язуються:

  • Повідомити вихователя про прихід дитини до дитячого садка вперше після карантину до 17:00 години за 1 день до приходу.
  • Приводити дитину  з 7:30 до 10:00 години ранку та одягати захисну маску.
    Не заходити у приміщення закладу дошкільної освіти.
  • Не приводити дитину до садка з ознаками респіраторних захворювань.
    Не приносити з дому будь-які іграшки.
  • Уникатиблизького контакту з працівниками дитячого садка іншими батьками і дітьми.