У Львівському аеропорту затримали жінку,яка везла до Туреччини бурштин на 400 тисяч (ФОТО)

0
710

Мешканку Рівненщини  затримали тоді, коли вона намагалася пройти смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор», чим заявила про відсутність будь-яких товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню.

Про це повідомляє прес-служба ДФС Львівщини.

Зазначається, що під час митного контролю багажу жінки  митники виявили шматки обробленого каміння жовто-коричневого кольору різної форми. Вони містились у дорожній сумці в поліетиленових пакетах. Громадянка подала інспектору митниці Договір купівлі-продажу та видаткову накладну, згідно з якими вона придбала у ДП «Бурштин України» «Бурштин частково ошкурований» вагою 3 500 г та вартістю 6 090 грн. Фактично у багажі виявлено шматки обробленого каміння жовто-коричневого кольору різної форми вагою 6 500 г.
З метою встановлення ринкової вартості виявлених предметів їх було скеровано на дослідження. Згідно з висновком, надані на дослідження зразки ідентифіковано як дорогоцінне каміння органогенного утворення – бурштин (різновиду сукциніт) у частково обробленому стані у вигляді заготовок у формі паралелепіпедів. Ринкова вартість становить 396 120 грн.

Так, громадянка України порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, тобто перемістила товар, який підлягаює обов’язковому декларуванню згідно з Постановою КМУ від 21.05.2012 року № 448.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України. Товар вилучено. Справу скерують до суду.