У львівській школі розфарбували писанки, які поїдуть на передову (фото)

0
1934

Упродовж цього тижня у Львові триває благодійна акція «Писанка для мого героя», в рамках якої дітки зі шкіл міста прикрашають великодні писанки, які вже в четвер, 18 квітня, ГО «Офіс ідей» відправлятиме нашим воїнам на схід України.

Сьогодні, 17 квітня, журналістка «Цинічного Львова», разом з одним із організаторів благодійної акції Михайлом Яворським навідались до Ліцею імені Івана Пулюя, де учасники проекту, учні третього класу, вкладали серце і душу, малюючи та оформлюючи свої писанки-подарунки.


Шкільний клас прибраний по-святковому, на дошці намальовані красиві символи Великодня – крашанки, писанки, крапанки. Дітки та вчителі, всі як один, одягнені в українські вишиванки, з гарним настроєм, проводять останні приготування перед роботою, дістаючи пензлики та фарби. Класна керівничка, Галина Василівна, промовляє вступне слово, бажаючи усім натхнення і діти приступають до своєї мистецької праці.

Дев’ятирічна благодійниця, дівчинка Єва поділилась з журналістом своїми думками:
«Малюю писанку не вперше. Раніше мені допомагали батьки. Але саме для героя розмальовую писанку перший раз. Хочу підтримати наших захисників і подарувати їм частинку свого добра», – каже вона.

Великодні подарунки-обереги для воїнів діти малюють на дерев’яних макетах у формі яйця. Способів оформлення без ліку: хтось просто розфарбовує, хтось викладає візерунки за допомогою бісеру та клею, хтось поєднує обидва способи. Та найголовніше, що діти вкладають душу і серце.Шкільній громаді навчального закладу важливо підтримувати Героїв на сході України, адже серед них колись був учень ліцею, Андрій Лучечко, який загинув у боях 2014 року в місті Артемівськ.

Допомагали дітям у цій добрій справі класна керівничка Галина Василівна та вчителька трудового навчання, Марія Василівна.
«Наші діти окрім цієї ініціативи з великодніми писанками, часто спілкуються з нашими захисниками, надсилаючи їм листівки, вироблені власними руками. Воїни відписують нам, дякують за подароване тепло і підтримку. Діти радіють, коли отримують та читають ці листи», – розповідає класна керівничка, Галина Василівна.


«На уроках трудового навчання ми часто готуємо всілякі проекти. Завжди маємо тему уроку. Наразі, перед Великоднем почали займатись писанкарством. Листівки, які ми відправляємо хлопцям на схід також робимо на заняттях з трудового навчання. Спершу ми разом з Галиною Василівною узгоджуємо тему, плануємо, як це має виглядати. Допомагаємо діткам, роблячи заготовки до листівок. А коли наші подарунки вже готові, то складаємо їх і відправляємо на передову», – додає вчителька трудового навчання Марія Василівна.

Також вчителі висловили велику подяку батькам та дирекції школи, адже без їх підтримки усі задуми були б неможливими.

Нагадаємо, що благодійна акція «Писанка для мого героя» триватиме до четверга, 18 квітня, включно. Долучитися може кожний бажаючий, просто намалювавши свою писанку.