У княжому Звенигороді, що на Львівщині, у віртуальній реальності відтворять 12 локацій давнини (ФОТО)

0
433

У Звенигороді, що на Львівщині, наприкінці року можна буде мандрувати данім княжим містом у віртуальний реальності. За сприяння Українського культурного фонду та за Пустомитівської райради тут відтворять 12 локацій з давнини.

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці Історико-культурний парк “Древній Звенигород”, пише “Цинічний Львів”.

“Місто, яке існувало більше, аніж 800 років тому (пік розквіту Звенигорода припав на XII – XIII ст) можна буде побачити, одягнувши VR окуляри! Кілька днів тому Белзький мур та УКФ після довгих цьогорічних процедур переговорів та погодження Наглядової ради підписали угоду щодо реалізації проєкту “Княжий Звенигород: від реального до віртуального”, – мовиться у повідомленні.

До кінця жовтня планують відтворити у віртуальній реальності 12 локацій давнього міста. Це дасть можливість не лише “пройтись” вулицями Звенигорода, подивитись на місто з двору княжого палацу, чи потрапити на велику міську площу, але й заглянути всередину будівель та побачити інтер’єри. Зробити це можна буде, приїхавши на місце – у Звенигород – та використавши VR окуляри, які будуть закуплені спеціально для проєкту.

При цьому розробники опиратимуться на результати археологічних розкопок і кажуть: якщо в окулярах ви бачите вулицю, вона існувала на цьому місці 800 – 1000 років тому.