У Франції оголосили надзвичайний економічний стан

0
1356
За словами Макрона, з 2019 року зросте мінімальний розмір оплати праці у Франції.

У понеділок, 10 грудня, президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Le figaro.

“Ми хочемо домогтися Франції, де є гідність, робота, Франції, де наші діти жили краще за нас”, – заявив Макрон.

Президент додав, що для цього необхідно приділити велику увагу середній та вищій освіті.

Під час свого звернення до жителів Франції Макрон висловився про протестні акції проти податків на бензин. За словами Макрона, з 2019 року мінімальний розмір оплати праці у Франції зросте на 100 євро. Крім того, він зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за словами Макрона, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи.

Раніше глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці  розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести “жовтих жилетів”.

Як повідомляося, в Брюсселі спалахнули сутички між учасниками протесту в жовтих жилетах та правоохоронцями, понад 100 осіб затримано у різних районах міста.

Також МВС Франції повідомило, що двоє людей загинули та ще 552 отримали травми різного ступеня тяжкості внаслідок масштабних протестів “жовтих жилетів” проти підвищення цін на паливо.

Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об’єктів.

19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів.