У Франківську уродженка рф вихваляла леніна і сталіна і хотіла відновлення СРСР

0
201
фото ілюстративне

Уродженку росії, яка проживала в місті Івано-Франківську, визнали винною у пропаганді та публічному використанні комуністичної символіки. Суд покарав жінку у вигляді 5 років позбавлення волі.

Про це у Фейсбуці повідомляє Івано-Франківська обласна прокуратура.

«За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Івано-Франківської обласної прокуратури уродженку рф визнано винною у пропаганді та публічному використанні символіки комуністичного тоталітарного режиму ( ч. 1, 2 ст. 436-1 КК України). Вироком суду їй призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі», – повідомляє обласна прокуратура.

Встановлено, що обвинувачена упродовж 2019-2022 років в забороненій соціальній мережі «Вконтакте» систематично поширювала, а також публічно використовувала матеріали із зображенням символіки комуністичного тоталітарного режиму.

«Вона популяризувала ідеї відродження та відновлення СРСР та виправдовувала злочинний режим, звеличувала Леніна та Сталіна. За висновками судово-лінгвістичної експертизи такими дописами вона пропагувала комуністичний тоталітарний режим», – зазначають в обласній прокуратурі.

Прихильниця радянського союзу з 2015 року набула громадянство України та проживала в місті Івано-Франківську.