Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    • Статті
    • Блоги
    • Відео дня
    • Інтерв’ю
    • Фото дня
    Facebook Instagram Telegram
    Цинічний ЛьвівЦинічний Львів
    • Цинічний
    • Політичний
    • Економічний
    • Культурний
    • Туристичний
    • Спортивний
    • Україна
    • Львівщина
    • Інше
      • Громадський
      • Історичний
      • Світ
      • Життя
      • Війна з Росією
      • Музика
      • Від шефа
    Цинічний ЛьвівЦинічний Львів
    Головна Сторінка » У Дрогобицькому педуніверситеті хочуть ліквідувати чотири факультети
    Львівщина

    У Дрогобицькому педуніверситеті хочуть ліквідувати чотири факультети

    adminBy admin17.05.2022Коментарів немає3 Mins Read
    Facebook Twitter Telegram
    Фото:education.profitworks.com.ua

    У Дрогобицькому педагогічному університеті планують скоротити кількість факультетів з 9 до 5.

    Про це пишуть Варіанти.

    19 травня Вчена рада Дрогобицького педагогічного університету планує затвердити на своєму засіданні нову структуру університету, яка передбачає скорочення кількості факультетів з 9 до 5.

    Серед факультетів, які припинять своє існування, біологічний, філологічний та історичний, які мають поважні наукові й педагогічні традиції та висококваліфіковані наукові кадри.

    Про це повідомляють студенти та викладачі університету, які не підтримують запропонований формат реорганізації.

    Проєкт реорганізації передбачає приєднання частини факультетів до інших факультетів, а де-факто, як вважають співрозмовники, йдеться про ліквідацію чотирьох факультетів. Так, факультет початкової мистецької освіти об’єднають з Інститутом музичного мистецтва, філологічний доєднають до Інституту іноземних мов, біолого-природничий факультет доєднають до Інституту фізичної культури та здоров’я, історичний факультет доєднають до соціально-гуманітарного факультету, який готує вихователів дитячих садочків, шкільних психологів і соціальних працівників.

    Керівництво університету у межах автономії має право ініціативи щодо реорганізації структури. Воно обґрунтовує необхідність реорганізації тим, що наступного навчального року практично всім без виключення факультетам не вдасться виконати норму закону про вищу освіту (пункт 4, стаття 33) про те, що факультет повинен мати не менше 200 студентів й аспірантів.

    Студенти та викладачі університету наголосили на тому, що в попередні роки лише один з дев’яти факультетів хронічно не виконував цю норму. На всіх інших факультетах кількість студентів й аспірантів була нижчою влітку, після випуску бакалаврів, але з восени вони всі виконували цей показник.

    Реальною причиною реорганізації, як вони припускають, є брак коштів. В умовах воєнного стану університет опинився у важкому фінансовому становищі. Тому в процесі реорганізації скоротять штат працівників. Співрозмовники вважають, що скорочувати працівників в умовах війни можна без реорганізації факультетів, оскільки під час умов воєнного стану не діють деякі положення трудового законодавства.

    Також університету, за попередніми підрахунками, бракуватиме 20 мільйонів гривень в бюджеті до кінця 2022 року. Втім реорганізація факультетів дозволить зекономити лише 3-4 мільйони гривень, за попередніми підрахунками, внаслідок коштів, що витрачаються на менеджмент ліквідованих факультетів.

    Співрозмовники переконані, що реорганізація призведе до ліквідації факультетів, які є спроможними та самодостатніми, і на які охоче вступають студенти, а головне, тих, які відіграють помітну роль у навчанні та вихованні вчителів важливих світоглядних предметів для українських шкіл. Дрогобицький педагогічний університет є основною базою для підготовки вчителів для шкіл півдня Львівської області, а також частково ряду інших областей Західної України. Тому, на їхню думку, закриття філологічного, історичного та біологічного факультетів є помилковим кроком.

    Також відомо, що голова Львівської ОВА Максим Козицький своїм розпорядженням від 26 квітня 2022 року зменшив на 66 мільйонів видатки на освіту Львівщини.

    Дрогобицький педуніверситет Дрогобич новини Дрогобиччина освіта
    Share. Facebook Twitter Telegram Copy Link

    Схожі публікації

    Вибір редакції

    З ворожого полону повернулися сім захисників з Львівщини

    24.04.2026
    Вибір редакції

    На Львівщині психіатр за 2 тис. доларів обіцяв оформити інвалідність (ФОТО)

    21.04.2026
    Вибір редакції

    Синоптики попереджають про сильні заморозки на Львівщині

    20.04.2026
    Останні публікації

    З ворожого полону повернулися сім захисників з Львівщини

    24.04.2026

    У центрі Львова 14-річний підліток на самокаті влетів у 2-річну дівчинку

    23.04.2026

    Біля Львова у ДТП загинула 63-річна водійка Hyundai Elantra (ФОТО)

    23.04.2026

    На Львівщині психіатр за 2 тис. доларів обіцяв оформити інвалідність (ФОТО)

    21.04.2026

    Синоптики попереджають про сильні заморозки на Львівщині

    20.04.2026

    Внаслідок авотрощі на Стрийщині загинув пасажир Toyota Avensis (ФОТО)

    20.04.2026
    Цинічний Львів
    Facebook Instagram YouTube Telegram
    • Реклама на сайті
    • Контактна інформація
    • Privacy Policy

    © 2026 При повному або частковому відтворенні матеріалів активне посилання на cynicallviv.com.ua .обов'язкове. Адміністрація сайту може не поділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.
    E-mail редакції: cynicallviv@gmail.com

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.